GS w Long Beach: Brazylijczycy najlepsi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zarówno w turnieju męskim jak i żeńskim zwycięzcami okazały się pary z Ameryki Południowej. W obu przypadkach w finale Brazylijczycy pokonali reprezentantów gospodarzy.

Polskie emocje w zawodach skończyły się na 1/8 finału, kiedy to z dalszą rywalizacją pożegnały się pary Kinga Kołosińska / Monika Brzostek oraz Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel. Rundę wcześniej odpadli Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz, a kwalifikacji nie przebrnęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. [ad=rectangle] Pod nieobecność Biało-Czerwonych kibice znad Wisły mogli pasjonować się walką duetów z USA i Brazylii o zwycięstwo w całych rozgrywkach. U mężczyzn w batalii finałowej zmierzyli się Nicholas Lucena / Philip Dalhausser oraz Brazylijczycy Alison Cerutti / Bruno Oscar Schmidt. Mistrzowie świata pokazali, że nic nie stracili ze swojej wysokiej formy i wygrywając finał sięgnęli po czwarty triumf z rzędu w zawodach rangi FIVB. Małą niespodziankę sprawili Hiszpanie Pablo Herrera Allepuz / Adrian Gavira Collado, którzy w pojedynku o brąz pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena.

mecz o III miejsce: Brouwer/Meeuwsen (Holandia, 5) - Herrera/Gavira (Hiszpania, 10) 1:2 (21:9, 17:21, 12:15)

finał: Alison/Schmidt (Brazylia, 2) - Lucena/Dalhausser (USA, 24) 2:1 (21:16, 20:22, 15:13)

Alison Cerutti
Alison Cerutti

Również w rywalizacji pań spotkanie o złoto rozstrzygnęły pomiędzy sobą reprezentantki USA i Brazylii. Po dwusetowej walce Larissa Franca i Talita Antunes Da Rocha mogły świętować drugi triumf w sezonie w imprezie rangi Grand Slam. Wcześniej Brazylijkom udało się dokonać tej sztuki w Moskwie. Srebrny medal w Long Beach przypadł w udziale Kerri Walsh i April Ross, a brąz wywalczyły Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst. Nasze zachodnie sąsiadki w starciu o najniższy stopień podium pokonały Australijki Louise Bawden / Talique Clancy, które w 1/8 finału zamknęły drogę do medalu Polkom Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek.

mecz o III miejsce: Ludwig/Walkenhorst (Niemcy, 6) - Bawden/Clancy (Australia, 7) 2:0 (21:17, 21:13)

finał: Larissa/Talita (Brazylia, 2) - Ross/Walsh (USA, 8) 2:0 (21:18, 21:16)

Najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe przenoszą się teraz do Polski. W Olsztynie od 25 do 30 sierpnia odbędzie się ostatni w tym sezonie turniej rangi Grand Slam.

Źródło artykułu: