Fortaleza Open: Dominacja Brazylijczyków, krecz w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W zawodach męskich i żeńskich brazylijskiego turnieju Fortaleza Open triumfowały pary gospodarzy. Wśród siatkarzy finał został przerwany w trzeciej, decydującej partii. W Brazylii nie wystąpiły polskie duety.

W zawodach męskich finał turnieju został przerwany na początku tie-breaka. Rozstawieni z numerem szóstym reprezentanci Niemiec Jonathan Erdmann i Kay Matysik z powodu kontuzji drugiego z wymienionych musieli zakończyć grę, a tym samym oddać mecz walkowerem Brazylijczykom. Oscar Brandao i Andre Stein sięgnęli po swój pierwszy złoty medal w karierze w zawodach rangi Open. Z kolei Meksykanie Juan Virgen i Lombardo Ontiveros po raz drugi w tym sezonie stanęli na najniższym stopniu podium (wcześniej w chińskim Xiamen), tym razem pokonując braci Estebana i Marco Grimaltów z Chile.

Wynik meczu o brąz:

Virgen/Ontiveros (Meksyk, 3) - Grimalt E./Grimalt M. (Chile, 7) 2:0 (23:21, 21:17)

Miejscowi kibice najwięcej powodów do zadowolenia mieli jednak po żeńskich rozgrywkach, ponieważ całe podium należało do duetów z Brazylii. Zwyciężczyniami rywalizacji w Fortalezie zostały Eduarda Santos Lisboa i Elize Secomandi Maia. W finale Brazylijki pokonały w dwóch setach swoje rodaczki Julianę Felisbertę da Silva i Taianę Limę. Także w dwóch partiach zakończył się mecz o brązowy krążek, w którym triumfował kolejny duet gospodarzy, Rebecca Silva z Liliane Maestrini.

Wynik meczu o złoto:

Juliana/Lima (Brazylia, 4) - Elize Maia/Lisboa (Brazylia, 5) 0:2 (17:21, 18:21)

Wynik meczu o brąz:

Matauatu/Pata (Wenezuela, 6) - Rebecca/Lili (Brazylia, 19) 0:2 (19:21, 19:21)

Następny turnieju rangi Open odbędzie się w rosyjskim Soczi w dniach 3-8 maja. W tych zawodach wystartuje łącznie aż sześć polskich par. W drabince głównej miejsca mają zapewnione: Kinga Kołosińska z Moniką BrzostekGrzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem, Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem oraz Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem. W kwalifikacjach wezmą natomiast udział: Maciej Kosiak z Maciejem Rudolem oraz Jagoda Gruszczyńska z Dorotą Strąg.

ZOBACZ WIDEO Przedolimpijskie testy Polaków w Hyeres jak w Rio (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (0)