Major Series w Hamburgu: triumf Fijałka i Prudla na początek turnieju

Brązowi medaliści mistrzostw Europy fazę grupową turnieju Major Series w Hamburgu rozpoczęli od zwycięstwa 2:0 nad meksykańskim duetem Lombardo Ontiveros/Juan Virgen. Swój mecz przegrali natomiast Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tylko dwie polskie pary przystąpiły do rywalizacji w fazie grupowej turnieju Major Series w Hamburgu. W eliminacjach odpadli Maciej Kosiak z Maciejem Rudolem, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie przystąpili do rywalizacji z powodu kontuzji łokcia Łosiaka. Tym samym o fazę play-off walczą Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem oraz Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem.

Po pierwszym dniu zmagań więcej powodów do zadowolenia mają aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy ze szwajcarskiego Biel. Zaledwie trzy dni po tym sukcesie Fijałek i Prudel przystąpili do rywalizacji w grupie B turnieju w Hamburgu. Polacy potrzebowali trochę czasu, by zaadaptować się do nowych warunków. W związku z tym przegrali pierwszą partię w starciu z reprezentantami Meksyku Lombardo Ontiverosem i Juanem Virgenem. Od drugiej odsłony Biało-Czerwoni przejęli jednak kontrolę nad wydarzeniami na boisku i wygrali spotkanie po tie-breaku.

Gorycz porażki musieli natomiast przełknąć Kądzioła i Szałankiewicz. Nasi reprezentanci nie mieli szczęścia w losowaniu, ponieważ już w pierwszym meczu fazy grupowej przyszło im zmierzyć się z nowymi mistrzami Europy. Nicolai Paolo i Daniele Lupo nie stracili formy ze Szwajcarii. Po wygraniu na przewagi premierowego seta, w drugim zdecydowanie szybciej okazali się lepsi od Polaków.

ZOBACZ WIDEO Jaka przyszłość PZPS? "Audyt jest tylko zasłoną" (źródło TVP)

W czwartek na boiskach w Hamburgu zostanie dokończona faza grupowa turnieju mężczyzn.

Wyniki i tabela grupy B:

Nummerdor/Varenhorst (Holandia) - Schumann/Thole (Niemcy) 2:0 (21:17, 21:18) Fijałek/Prudel (Polska) - Virgen/Ontiveros (Meksyk) 2:1 (18:21, 21:13, 15:12)

Miejsce Para/Kraj Z-P Punkty Sety
1. Nummerdor/Varenhorst (Holandia) 1-0 2 2:0
2. Fijałek/Prudel (Polska) 1-0 2 2:1
3. Virgen/Ontiveros (Meksyk) 0-1 1 1:2
4. Schumann/Thole (Niemcy) 0-1 1 0:2

Wyniki i tabela grupy G: Doppler/Horst (Austria) - Plavins/Regza (Łotwa) 2:1 (17:21, 21:14, 15:10) Nicolai/Lupo (Włochy) - Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) 2:0 (23:21, 21:17)

Miejsce Para/Kraj Z-P Punkty Sety
1. Doppler/Horst (Austria) 1-0 2 2:1
2. Nicolai/Lupo (Włochy) 1-0 2 2:0
3. Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) 0-1 1 0:2
4. Plavins/Regza (Łotwa) 0-1 1 1:2

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×