KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Major Series w Hamburgu: niespodziewana porażka Fijałka i Prudla, turniej bez Polaków

Na 1/8 finału Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem oraz Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem zakończyli swój udział w turnieju Major Series w Hamburgu. Niespodzianką jest porażka Fijałka i Prudla, którzy w grupie wygrali wszystkie spotkania.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dzięki temu piąta para igrzysk olimpijskich w Londynie bezpośrednio awansowała do 1/8 finału, gdzie Biało-Czerwonym przyszło zmierzyć się z Markusem Bockermannem i Larsem Fluggenem. W grupie A Niemcy zajęli drugie miejsce, a w 1/16 finału, w bratobójczym pojedynku, pokonali swoich rodaków Jonathana Erdmanna i Kay Matysika.

Obycie z warunkami gry, jakie panowały w piątek w Hamburgu oraz pewność siebie po pokonaniu rodaków, z pewnością pomogła naszym zachodnim sąsiadom wygrać z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem. Starcie w ramach 1/8 finału zakończyło się po drugim secie. W obu partiach Polacy dzielnie walczyli do końca, ale dwukrotnie minimalnie lepsi okazali się rywale.

Udział w turnieju w Hamburgu zakończyli także Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Druga polska para, w przeciwieństwie do Fijałka i Prudla, może być jednak zadowolona ze swojego występu. W 1/16 finału nasi reprezentanci pewnie 2:0 pokonali duet z Brazylii Gustavo Albrechta Carvalhaesa i Saymona Barbosa Santosa. W walce o ćwierćfinał Polacy znów rywalizowali z parą z Ameryki Południowej, ale tym razem z faworytami całych zawodów, rozstawionymi z numerem pierwszym, Alisonem Ceruttim i Bruno Oscarem Schmidtem. Kądzioła i Szałankiewicz postawili się rywalom, ale ostatecznie po tie-breaku musieli uznać ich wyższość.

ZOBACZ WIDEO Nowe rozdanie, stary układ. Plany nowego prezesa PZPS (źródło TVP)

W sobotę w Niemczech zostaną rozegrane ćwierćfinały męskiego turniej Major Series oraz decydujące spotkania o medale w turnieju żeńskim.

Wynik 1/16 finału:
Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 23) - Carvalhaes/Saymon (Brazylia, 24) 2:0 (21:13, 21:19)

Wynik 1/8 finału:
Bockermann/Fluggen (Niemcy, 16) - Fijałek/Prudel (Polska, 18) 2:0 (21:19, 21:18)
Cerutti/Schmidt (Brazylia, 1)
- Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 23) 2:1 (21:18, 19:21, 15:13)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×