Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Startuje Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016 - eliminacje Mistrzostw Polski

W najbliższy weekend rozegrany zostanie turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn – Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Do niewielkiej miejscowości pod Radomiem przyjadą najlepsze pary krajowe, a walczyć będą o najwyższą, w tej rangi zawodach, pulę nagród.

Sezon siatkówki plażowej w pełni. Za nami już kilka turniejów krajowych – m.in. w Zbąszyniu, Toruniu i Nysie. W Olsztynie rozegrano natomiast międzynarodowy Grand Slam. Najbliższy weekend (24-26 czerwca) należeć będzie już do zawodów Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016. Turniej na stałe wpisał się do kalendarza imprez plażowych w Polsce i urasta do jednych z najlepszych w kraju. Turniej w Przysusze dysponuje najwyższą finansową pulą nagród w tegorocznych turniejach eliminacyjnych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. W tym roku zawodnicy walczyć będą o nagrody o łącznej puli 23 tysięcy złotych – w tym 3 tys. złotych stanowią nagrody rzeczowe.

Do zawodów zgłosiło się 48 par, a wśród nich znaleźli się także polscy kadrowicze. W Przysusze zagra bowiem stworzony niedawno duet Maciej Rudol i Michał Bryl. Obaj zawodnicy na co dzień walczą w turniejach rangi międzynarodowej – organizowanych przez FIVB i CEV. Rudol gra w parze z Maciejem Kosiakiem, natomiast Michał Bryl z Kacperem Kujawiakiem. W zawodach nie zabraknie także duetów, które stanowią czołówkę w zawodach krajowych, a które bardzo chętnie przybywają do Przysuchy.

- Staramy się jak możemy, by turniej w Przysusze był zorganizowany jak najlepiej. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym sponsorom i partnerom, których jest tak wielu. Każdy stara się w miarę swoich możliwości wspomóc nas, co jest budujące. W dodatku swój udział w wydarzeniu ma też spora grupa wolontariuszy, której za poświęcony czas, już teraz, bardzo dziękujemy. Dzięki takiemu wsparciu pokazujemy, że nawet w takiej niewielkiej miejscowości można zorganizować coś na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej - pod względem organizacyjnym, ale również pod względem poziomu gry, a do Przysuchy będą przyjeżdżać najlepsze polskie pary plażowe – powiedział Piotr Skiba, organizator Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016. Tegoroczne zawody organizowane nad zalewem Topornia otrzymały od Polskiego Związku Piłki Siatkowej trzy gwiazdki – co oznacza wzrost rangi turnieju w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016 to nie tylko walka na boisku i emocje sportowe. Organizatorzy przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. Ich głównym punktem będzie niedzielny charytatywny Mecz Gwiazd, podczas którego odbędzie się również licytacja. Udział w wydarzeniu weźmie wiele osobistości polskiego sportu, ale i nie tylko. Do towarzyskiego spotkania przystąpią Bartłomiej Bołądź, Paweł Adamajtis, Grzegorz Szymański, polska pięściarka – Ewa Brodnicka, prezenter telewizyjny Zygmunt Chajzer, brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie - Władysław Zieliński, brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów - Kazimierz Czarnecki, dwukrotny mistrz świata w siatkówce na śniegu - Michał Matyja, a także polski aktor – Michał Mikołajczyk.

W czasie turnieju odbywać się będą również różne zajęcia dla dzieci - gry i zabawy oraz konkursy. W niedzielę najmłodsi będą mogli pomalować sobie buzie, powstanie też kącik małego artysty oraz prowadzone będą zajęcia ogólnorozwojowe i fitness dla najmłodszych.

Terminarz turnieju:
Piątek 24.06.2016 - eliminacje do turnieju głównego
8.00 rejestracja zawodników
8.30 odprawa techniczna
9.00 - 18:00 mecze turnieju eliminacyjnego

Sobota 25.06.2016 - turniej główny
9.00 - 18:00 mecze turnieju głównego

Niedziela 26.06.2016 - turniej finałowy
10.00 ćwierćfinały (boisko nr 1 i nr 2)
11.00 I półfinał (boisko nr 1)
12.00 II półfinał (boisko nr 1)
13.00 charytatywny Mecz Gwiazd połączony z licytacją
14.30 mecz o 3. miejsce
15.30 finał
16.30 uroczyste zakończenie

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×