Grand Slam w Long Beach: połowiczny sukces gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W żeńskim turnieju Grand Slam w Long Beach triumfowały reprezentantki USA Kerri Walsh Jennings i April Ross. Z kolei w rywalizacji siatkarzy gospodarze Philip Dalhausser i Nicholas Lucena przegrali w finale z Brazylijczykami Solbergiem i Evandro.

Po raz kolejny w tym sezonie w strefie medalowej zabrakło polskich par. Wśród siatkarzy Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem odpadli w ćwierćfinale. Z kolei u siatkarek Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pożegnały się z rywalizacją w Stanach Zjednoczonych po porażce w 1/8 finału.

Presję startu przed własną publicznością udźwignęły Kerri Walsh-Jennings i April Ross. Brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro sięgnęły po złoto w Long Beach, pokonując w finale Hiszpanki Liliane Fernandez Steiner i Else Baquerizo McMillan. Mecz o brąz był pojedynkiem dwóch par z Niemiec, z którego zwycięsko wyszły Chantal Laboureur i Julia Sude. Czwarte miejsce zajęły Katrin Holtwick i Ilka Semmler.

mecz o brąz: Laboureur/Sude (Niemcy) - Holtwick/Semmler (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:17)

finał: Walsh-Jennins/Ross (USA) - Liliana/Elsa (Hiszpania) 2:0 (21:16, 21:16)

Miejscowi kibice mniej powodów do zadowolenia mieli po finałowej rywalizacji mężczyzn. W niej duet z USA Nicholas Lucena i Philip Dalhausser przegrał z Brazylijczykami Pedro Solbergiem Salgado i Evandro Goncalvesem Oliveirą Juniorem. Z kolei w starciu o brąz Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins wygrali z włoską parą Alex Ranghieri i Marco Caminati.

mecz o brąz: Samoilovs/Smedins (Łotwa) - Ranghieri/Caminati (Włochy) 2:0 (21:19, 21:18)

finał: Solberg/Evandro (Brazylia) - Lucena/Dalhausser (USA) 2:1 (21:19, 17:21, 15:9)

Ostatni w tym sezonie turnieju odbędzie się w dniach 13-18 września w kanadyjskim Toronto.

ZOBACZ WIDEO Memoriał Kamili Skolimowskiej: zwycięski skok Pawła Wojciechowskiego (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: