ME U-20: zmienne szczęście naszych reprezentantów. Polacy z porażką, Polki z efektowną wygraną

We Włoszech rozpoczęły się Mistrzostwa Europy 2017 U-20 w siatkówce plażowej. Pierwszego dnia zmagań polskie pary zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Olga Krzysztofik
Do rywalizacji w czempionacie przystąpiły dwie polskie pary; w turnieju mężczyzn walczą Bartłomiej Krzyżanowski/Maciej Lewicki, a w turnieju kobiet Martyna Kłoda/Patrycja Jundziłł.

Nasi reprezentanci, Krzyżanowski/Lewicki trafili do grupy G razem z rywalami: Brinck/Mikelsons (Dania), Mislov/Babic (Chorwacja) oraz Pawliuk/Swiridow (Ukraina). Pierwszego dnia mistrzostw młodzi Polacy zmierzyli się z niżej rozstawioną duńską parą.

Było to emocjonujące spotkanie. Premierowy set zakończył się grą na przewagi i zwycięstwem Biało-Czerwonych. Jednak Duńczycy w efektownym stylu wrócili do gry, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii po zaciętej walce triumfowali Brinck/Mikelsons.

Drugiego dnia turnieju Krzyżanowski i Lewicki rozegrają dwa kolejne grupowe spotkania. Ich wyniki zadecydują o tym, czy awansują do dalszych gier.

Z kolei Martyna Kłoda i Patrycja Jundziłł znalazły się w grupie F razem z duetami Pantiru/Dumitru (Rumunia), Varrassi/Ferraris (Włochy) oraz Bobner/Vergé-Dépré (Szwajcaria).

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się z niżej rozstawionymi Rumunkami Pantiru/Dumitru. Polki bardzo dobrze zainaugurowały udział w mistrzostwach, rozbijając rywalki 2:0. Zwycięstwo odniosły w zaledwie 22 minuty.

Drugiego dnia turnieju Biało-Czerwone rozegrają pozostałe dwa grupowe mecze. Wtedy też rozstrzygną się kwestie awansu do kolejnych rund.

Wyniki 1. dnia Mistrzostw Europy U-20 2017:

Turniej mężczyzn

Krzyżanowski/Lewicki (Polska) - Brinck/Mikelsons (Dania) 1:2 (24-22, 16-21, 13-15)