WT Warszawa: niemiecko-kanadyjska bitwa w finale kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Boiska do siatkówki plażowej
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Boiska do siatkówki plażowej
zdjęcie autora artykułu

Kanadyjki Heather Bansley i Brandie Wilkerson zmierzą się z Niemkami Julią Sude i Chantal Laboureur w niedzielnym finale turnieju World Tour w Warszawie.

W przeciwieństwie do rywalizacji mężczyzn, siatkarki miały do rozegrania w niedzielę dwie rundy fazy pucharowej. W rozgrywanych przed południem ćwierćfinałach z turniejem pożegnały się faworyzowane Barbora Hermannova i Marketa Slukova, które przegrały z duetem Heather Bansley / Brandie Wilkerson.

Kanadyjki kilka godzin później poszły za ciosem i awansowały do finału, eliminując Amerykanki Kelly Claes i Brittany Hochevar nadspodziewanie łatwo, w dwóch setach. Zamiast o złoty, to o brązowy medal powalczą w niedzielę Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos, które musiały uznać wyższość Niemek Julii Sude i Chantal Laboureur.

Wyniki rywalizacji kobiet w turnieju World Tour Warsaw 2018:

półfinały:

Heather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada) -  Kelly Claes / Brittany Hochevar (USA) 2:0 (21:17, 21:12) Julia Sude / Chantal Laboureur (Niemcy) - Agatha Bednarczuk / Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) 2:0 (21:16, 21:18)

ćwierćfinały:

Heather Bansley / Brandie Wilkerson (Kanada) - Barbora Hermannova / Marketa Slukova (Czechy) 2:1 (21:19, 18:21, 15:8)

Liliana Fernandez / Elsa Baquerizo McMillan (Hiszpania) - Kelly Claes / Brittany Hochevar (USA) 0:2 (19:21, 18:21)

Julia Sude / Chantal Laboureur (Niemcy) - Barbara Seixas De Freitas / Fernanda Alves (Brazylia) 2:0 (21:15, 21:18)   Agatha Bednarczuk / Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) - Kerri Walsh / Nicole Branagh (USA) 2:0 (21:19, 24:26, 15:9)

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Sylwia Dekiert: Myślę, że Nawałka nie pozostanie na stanowisku. Nie dlatego, że był złym trenerem

Źródło artykułu: