World Tour Warszawa: Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik odpadły. Turniej już bez Polek

Ostatnia polska para kobieca odpadła z World Tour Warszawa. Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik przegrały 0:2 z Joy Stubbe oraz Marleen Van Iersel.

Kinga Wojtasik (z lewej) i Katarzyna Kociołek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Kinga Wojtasik (z lewej) i Katarzyna Kociołek
Wszystkie trzy mecze rozegrane w turnieju głównym World Tour przez najlepszą z polskich dwójek były wyrównane. Tylko jeden z nich miał jednak udane zakończenie, przez co Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik nie przeszły do drugiej rundy.

Joy Stubbe i Marleen Van Iersel wygrały oba sety z możliwie najniższą przewagą. Holenderki musiały w obu partiach gonić Polki. W drugiej było 12:7 dla Kociołek i Wojtasik, ale już po kilku minutach 15:17 na ich niekorzyść. Później gospodynie miały piłkę setową, jednak to Stubbe i Van Iersel powiedziały ostatnie słowo zdobywając punkt na 25:23.

W kwalifikacjach wystartowało pięć polskich duetów kobiecych, a w turnieju głównym trzy. Ich łączny bilans to jedno zwycięstwo w dwunastu meczach. Tylko Kociołek i Wojtasik udało się raz zejść z boiska z tarczą. W fazie pucharowej World Tour Warszawa zagrają tylko męskie dwójki z Polski.

Katarzyna Kociołek / Kinga Wojtasik - Joy Stubbe / Marleen Van Iersel 0:2 (19:21, 23:25)

Czy Polki rozczarowały wynikami w World Tour Warszawa?