World Tour Warszawa 2019. Bez Polaków w półfinałach turnieju

Pary Piotr Kantor/Mariusz Prudel oraz Grzegorz Fijałek/Michał Bryl przegrały swoje mecze w drugiej rundzie warszawskiego turnieju w ramach cyklu World Tour. O medale powalczą siatkarze z Rosji, Norwegii i Brazylii.

Michał Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej Mariusz Prudel i Piotr Kantor Materiały prasowe / worldtour.2019.fivb.com / Na zdjęciu od lewej Mariusz Prudel i Piotr Kantor
Trzy sety i pełna emocji i sprzeczności końcówka meczu, przegranego pojedynku z Włochami - tak wyglądało pożegnanie Piotra Kantora i Mariusza Prudla z turniejem World Tour Warsaw 2019. W meczu nie zabrakło także kontrowersyjnych sytuacji, a spotkanie zakończyło się tie-breakiem zakończonym grą na przewagi. W tej walce lepsi okazali się Nicolai/Lupo, eliminując ostatnich reprezentantów Polski z turnieju.

Liga Narodów. Wynik lepszy od stylu. Rosja zwyciężyła z Kanadą w Urmii

Polska para bardzo dobrze rozpoczęła zmagania i od razu wypracowała prowadzenie. Atak za atakiem, a także błąd przeciwników wpłynęły na czteropunktowe prowadzenie Kantora i Prudla (10:6). Biało-czerwoni uderzali po bloku w aut, co przynosiło skutek (12:7), a Włosi grali coraz bardziej nerwowo (17:10). Końcówka należała do Prudla, który kończył większość akcji i dobrze spisywał się na siatce. Reprezentanci naszego kraju wygrali tę odsłonę do 15.

W kolejnym secie włoska dwójka zaczęła coraz mocniej naciskać, a jej mocne uderzenia sprawiały coraz większe problemy Kantorowi i Prudlowi. Po kolejnej udanej akcji dwójki z Włoch o czas poprosili biało-czerwoni, bowiem przegrywali już 2:5. Mimo to nadal ton grze nadawali przeciwnicy, którzy podbijali ataki Polaków i wykorzystali kontry (10:5). Mimo starań biało-czerwonych przewaga Włochów utrzymywała się do samego końca.

Najwięcej emocji przyniósł tie-break, w którym pierwsze akcje należały do polskich siatkarzy (2:0), a były one długie i wymagające. Warunki na boisku również nie ułatwiały obu parom gry. Gdy jednak Nicolai zaczął skutecznie blokować - najpierw zatrzymując Prudla, a następnie Kantora, to przeciwnicy prowadzili 7:5. Włosi sami zaczęli oddawać inicjatywę gospodarzom, popełniając błędy. Kolejny atak blok-aut Kantora dał też polskiej dwójce prowadzenie 11:10. Jako pierwsi piłkę meczową wypracowali jednak siatkarze z Włoch - blokiem na Prudlu (14:13). Polacy jeszcze walczyli, ale mecz zakończył się zwycięstwem rywali.

Piotr Kantor/Mariusz Prudel (Polska) - Nicolai Paolo/Daniele Lupo (Włochy) 1:2 (21:15, 16:21, 14:16)

Polska dwójka Grzegorz Fijałek i Michał Bryl sobotnim meczem z Łotyszami Plavins/Tocs zakończyła swój udział w World Tour Warsaw 2019. Biało-czerwoni walczyli z rywalami od początku do końca na tym samym poziomie, a detale zdecydowały o wygranej przeciwników.

Fenomenalne otwarcie Polaków i prowadzenie 4:0 po bloku Michała Bryla trochę chyba uśpiło parę gospodarzy. Łotysze powoli, ale skutecznie odrobili straty, prezentując bardzo dobrą siatkówkę. To po punkcie zza linii końcowej Plavinsa oraz asie serwisowym Tocsa byłr remis 10:10. W kolejnych akcjach łotewska dwójka kontynuowała solidną grę, a Polacy nie byli w stanie zatrzymać rywali. Ci odskoczyli na cztery punkty do przodu (17:13). Fijałek i Bryl nie złożyli jednak broni, a świetne akcje Fijałka wyrównały stan seta po 19. To jednak nie wystarczyło, a rywalizację w tej odsłonie zamknął Tocs, zatrzymując Grzegorza Fijałka.

Reprezentanci Łotwy akcja po akcji zaczęli też budować przewagę w drugim secie. Seria punktów, na którą złożyły się m.in. akcje w kontrze i zagrywce Plavinsa, a także blok Tocsa dała im przewagę 9:5. Polska para miała coraz większe problemy ze skończeniem swoich akcji, ale im bliżej końca seta, tym coraz bardziej sami Łotysze wyciągali rękę do reprezentantów naszego kraju. Kolejne autowe zbicia rywali zmniejszyły straty biało-czerwonych do dwóch punktów. To jednak nie trwało długo i Tocs udaną akcją zakończył całe spotkanie.

Liga Narodów. Iran - Polska: iskry na parkiecie to tradycja. W meczu tych ekip nie ma miejsca na nudę

Grzegorz Fijałek/Michał Bryl (Polska) - Martins Plavins/Edgars Tocs (Łotwa) 0:2 (21:23, 18:21)

Wyniki pozostałych meczów 2. rundy World Tour siatkarzy plażowych Warszawa 2019:

Mol/Sorum (Norwegia) - Pedro Solber/Vitor Filipe (Brazylia) 2:0 (21:15, 25:23)
Cherif/Ahmed (Katar) - Krasilnikow/Stojanowskij (Rosja) 0:3 (20:22, 19:21)
Alison/Alvaro Filho (Brazylia) - Grimalt M./Grimalt E. (Chile) 2:1 (19:21, 21:19, 15:12)
Thole/Wickler (Niemcy) - Liamin/Miskiw (Rosja) 1:2 (21:17, 17:21, 13:15)
Semenow/Leszukow (Rosja) - Herrera/Gavira (Hiszpania (2:0) (21:15, 21:18)

Wyniki 3. rund WT Warszawa 2019:

Mol/Sorum (Norwegia) - Nicolai/Lupo (Włochy) 2:0 (21:19, 21:17)
Krasilnikow/Stojanowskij (Rosja) - Alison/Alvaro Filho (Brazylia) 2:0 (21:14, 21:16)
Liamin/Miskiw (Rosja) - Evandro/Bruno Schmidt (Brazylia) 1:2 (26:24, 24:26, 7:15)
Semenow/Leszukow (Rosja) - Plavins/Tocs (Łotwa) 2:0 (21:16, 21:15)

Półfinały WT Warszawa 2019 (niedziela 16 czerwca)

Mol/Sorum (Norwegia) - Krasilnikow/Stojanowskij (Rosja)