Faworytki bez potknięcia w Lidze Narodów

Przekonujące zwycięstwa 3:0 reprezentacji USA i Chin. Oba zespoły umocniły się na czołowych miejscach premiowanych awansem do ćwierćfinałów Ligi Narodów Kobiet.

reprezentacja USA siatkarek Materiały prasowe / Volleyballworld / Na zdjęciu: reprezentacja USA siatkarek
Amerykanki nie pozwoliły sobie na przegranie ani jednego seta w meczu z Bułgarią, a Chinki wygrały 3:0 z Belgijkami. Oba pokonane zespoły znajdują się w dolnej połowie tabeli, odniosły jak dotąd tylko po jednym zwycięstwie i oddalają się od miejsc premiowanych awansem do ćwierćfinałów. Belgia nie potrafiła w ani jednym secie przekroczyć bariery 20 punktów.

Największa przewaga reprezentacji USA była w ataku. Na dodatek zdobywała więcej "oczek" dzięki błędom przeciwniczek. Po kilkanaście punktów wywalczyły Kalsey Robosnon, Daniele Cuttino, Hannah Tapp. W innych elementach brylowała Haleigh Washington, która dwa razy zablokowała Bułgarki i popisała się czterema asami serwisowymi.

Z kolei wielkim atutem Chinek była gra blokiem. W tym elemencie okazały się lepsze niż Belgia 10:0. Często korzystały również z błędów Europejek. Lepsze statystycznie przyjęcie pozwoliło Belgijkom podjąć wyrównaną walkę w ataku, ale to za mało na wywarcie dużej presji na faworytkach. Najwięcej 19 punktów zdobyła Xiangyu Gong. W pokonanym zespole wyróżniały się Celine Van Gestel i Pauline Martin.

Bułgaria - USA 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)

Chiny - Belgia 3:0 (25:19, 25:22, 25:14)