Reprezentacja Niemiec odbiła sobie porażkę z Polkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Niemiec
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec udanie powróciła do rywalizacji w Lidze Narodów kobiet. W pierwszym spotkaniu drugiego turnieju podopieczne Vitala Heynena pokonały Holandię (3:1). Na koniec dnia Włoszki okazały się lepsze od Serbek, ale również straciły seta.

Reprezentacja Niemiec niezbyt udanie rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów kobiet. W pierwszym turnieju zdobyła co prawda pięć punktów, ale wygrała tylko jedno spotkanie - z Koreankami. Po tie-breakach lepsze od podopiecznych Vitala Heynena okazały się Japonki, a także Polki.

Niemki musiały poczekać kilka dni na możliwość poprawienia się po porażce z Polkami. Mecz z Holandią był do tego dobrą okazją, ponieważ Pomarańczowe dotychczas tylko przegrywają w Lidze Narodów. Nasze sąsiadki odniosły zwycięstwo 3:1. Gorsze i to zdecydowanie były tylko w trzecim secie, ale podniosły się po laniu 12:25.

Reprezentacja Niemiec była lepsza niż Holenderki w tylko jednym elemencie, ale za to wyraźnie. Wyższa skuteczność w ataku pozwalała przeciwważyć przewagę przeciwniczek w bloku i polu serwisowym. Najwięcej 23 punkty zdobyła Hanna Orthmann i to ona poprowadziła nasze zachodnie sąsiadki do drugiej wygranej w rozgrywkach.

Na koniec pierwszego dnia drugiego turnieju Włoszki zmierzyły się z Serbkami. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były siatkarki z Italii.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla reprezentacji Serbii, która przejęła inicjatywę w połowie premierowej odsłony i nie oddała jej do samego końca. Rywalki szybko jednak udowodniły, że był to jedynie wypadek przy pracy.

W kolejnych dwóch setach Serbki nie były zatrzymać dużo lepiej dysponowanych rywalek. W obu partiach nie przekroczyły nawet granicy dwudziestu punktów. Zmieniło się to w czwartej partii, którą jednak od początku do końca kontrolowała reprezentacja Włoch.

5. kolejka Ligi Narodów Kobiet:

Holandia - Niemcy 1:3 (20:25, 19:25, 25:12, 22:25)

Serbia - Włochy 1:3 (25:21, 14:25, 15:25, 20:25)

16 Korea Południowa 0 12 0 12 3:36

Przeczytaj także: Nieudana inauguracja Polek na Filipinach. "Skuteczność w ataku z naszej strony była dosyć niska" Trudno wygrać spotkanie bez dobrego przyjęcia i bloku. Oceniamy nasze siatkarki za mecz z Japonią

Czy Niemki awansują do ćwierćfinału Ligi Narodów Kobiet?