Poezja do oglądania. Tak Twitter przeżywał mecz Polski z Brazylią

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Brazylię w efektownym stylu. Kolejna wygrana odniesiona w Lidze Narodów została przyjęta z entuzjazmem przez ekspertów.

reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Do zespołu powrócił Bartosz Kurek, którego zabrakło w grze w pierwszym tygodniu Ligi Narodów. Selekcjoner Nikola Grbić wybrał doświadczonego atakującego na kapitana przed sezonem reprezentacyjnym. Zastąpił on w tej roli Michała Kubiaka. Jak zauważył Jakub Balcerzak, Kurek zapunktował pod wodzą siódmego selekcjonera w karierze.

Przewaga Biało-Czerwonych w pierwszym secie była wyraźna. Polska odniosła zwycięstwo 25:16, a jeden z internautów postanowił dowcipnie skomentować siatkarską demolkę zdjęciem z półfinału piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku. W nim Niemcy zwyciężyli z Brazylijczykami 7:1.

W drugim secie rywalizacja była bardziej wyrównana. Brazylia odgryzła się i zwyciężyła 25:22. Widowisko nie cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności w bułgarskiej Sofii. Filip Czyszanowski z TVP Sport umieścił nagranie pustych trybun i zapytał, "czy tak by było na trybunach, gdyby grały ze sobą numer 1 i 2 w rankingu FIFA"?

W trzecim secie Polska ponownie miała sytuację pod kontrolą i nie oddała inicjatywy już do końca meczu. "Niemcy mieli z Brazylią 7:1 tylko raz, a my już dwa razy i to jednego dnia - napisał Grzegorz Wojnarowski z portalu WP SportoweFakty, nawiązując do wyniku w dwóch partiach.

"Poezja do oglądania. Mniej bajery, mniej lania wody, mniej teatru i "stupid games" i gra muzyka. 2x do 16 z Brazylią" - pisał w czasie czwartego seta Paweł Jaśkiewicz.

"Ten stan od 18:8 do 18:15 powinien zamknąć w słoiku wszystko to, co złe w naszej siatkówce. Igrzyska, finały LŚ w Belgradzie i inne zakodowane mecze MŚ w Polsce. Tak to zostawmy. Brawo za zwycięstwo - napisał Maciej Piasecki z NaTemat.pl i nawiązał do przestoju Polaków w ostatnim secie.

"Mateusz Bieniek 10 asów, Jakub Kochanowski 6 punktowych bloków, Kamil Semeniuk solidne 16/28 w ataku" - wspomniał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Czy Polska odniesie komplet zwycięstw w turnieju w Sofii?