Trwa passa Polski. Zobacz tabelę Ligi Narodów

Reprezentacja Polski zdobyła komplet punktów w drugim tygodniu Ligi Narodów. Znajduje się w czołówce tabeli i niewiele brakuje jej do awansu do ćwierćfinału.

Marcin Janusz Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: Marcin Janusz
Reprezentanci Polski spędzili drugi tydzień Ligi Narodów w Sofii. W Bułgarii do zespołu Nikoli Grbicia dołączył między innymi jego kapitan Bartosz Kurek. Swój debiut w nowej roli zaliczył w wygranym 3:1 meczu z Brazylią. Później Polska zwyciężała bez straty seta w starciach z Kanadą i Australią. W ten sposób już śrubowała najdłuższą passę wygranych spośród 16 drużyn w elicie.

W niedzielę przeciwnikiem Biało-Czerwonych była reprezentacja USA. Także Amerykanie ponieśli we wcześniejszych kolejkach tylko jedną porażkę. Polska rozpoczęła mecz od przegranego seta, co przekreśliło możliwość zostania liderem. Do zdobycia było nadal drugie miejsce w tabeli i drużyna Grbicia zajmuje je po zwycięstwie 3:1.

W niedzielę siódme zwycięstwo odniosła również Francja. Trójkolorowi wywiązali się z roli faworytów, a krótkie rozprężenie w trzecim secie nie przeszkodziło im w pokonaniu 3:1 Niemiec. Właśnie Francja jest pierwsza w tabeli.

Poza wspomnianymi już drużynami z Francji, Polski i USA w najlepszej ósemce Ligi Narodów są Włochy, Japonia, Holandia, Brazylia oraz Iran. Nie ma już w rozgrywkach zespołu, który nie odniósł minimum jednego zwycięstwa.