Reprezentacja Niemiec nie wykorzystała szansy. Kompletny nieudany turniej Japonek

Reprezentacja Niemiec potrzebowała zwycięstwa z USA, aby awansować do play-offów Ligi Narodów. Podopieczne Vitala Heynena wygrały, ale jedynie seta i odpadły z dalszej rywalizacji. W Calgary zawiodły natomiast siatkarki z Japonii.

Jakub Fordon
reprezentacja Niemiec podczas meczu Ligi Narodów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Niemiec podczas meczu Ligi Narodów
Na trzeci turniej Liga Narodów do Kanady Japonki przyjechały z kompletem ośmiu zwycięstw. Swojego dorobku w Calgary nie powiększyły, bowiem przegrały wszystkie spotkania. W każdym z nich były faworytkami.

Pojedynek z Belgią nie miał większego znaczenia w kontekście układu tabeli. Pewne było, że Japonię w ćwierćfinale zobaczymy, a ich rywalek nie.

Mimo to oba zespoły walczyły o każdy punkt, co mogło podobać się kibicom. Tym bardziej, że zobaczyli aż pięć setów. Belgijki nie pozwoliły rywalkom objąć prowadzenia w meczu i odniosły zwycięstwo po tie-breaku. To jednak nie zmieniło ich pozycji w tabeli, bowiem zakończyły rywalizację na przedostatnim miejscu.

Pojedynek USA - Niemcy był najciekawszy w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów ze względu na walkę naszych sąsiadek o awans do play-offów.

Reprezentacja Niemiec potrzebowała zwycięstwa, aby się w nich znaleźć. Podopieczne Vitala Heynena co prawda wygrały, ale... tylko jednego seta. Amerykanki bez większych problemów objęły prowadzenie 2:0, a po gorszym okresie gry w trzeciej partii pozwoliły rywalkom na złapanie kontaktu. Siatkarki z USA ostatecznie wynikiem 3:1 zamknęły mecz oraz nadzieję na ćwierćfinały naszych sąsiadek.

W ostatnim meczu pierwszej fazy Ligi Narodów Holandia pokonała 3:1 gospodynie turnieju, Kanadę. Niewiele to jednak zmieniło już w tabeli. Obie reprezentacje odpadły z dalszej części rozgrywek.

Belgia - Japonia 3:2 (25:16, 18:25, 25:19, 11:25, 15:10)

USA - Niemcy 3:1 (25:17, 25:13, 13:25, 25:22)

Holandia - Kanada 3:1 (22:25, 27:25, 26:24, 25:23)

Przeczytaj także:
Dotkliwa porażka z gospodyniami i surowe oceny. Mało kto wybił się ponad szkolną "dwóję"!