Blokujący Iranu zaskoczeni. Efektowna akcja Polski (wideo)

Reprezentacja Polski rozgrywa z Iranem pierwszy mecz w trzecim tygodniu Ligi Narodów. Akcję Śliwki, Janusza i Kochanowskiego ogląda się z dużą przyjemnóścią.

Jakub Kochanowski atakuje w meczu z Iranem Twitter / Polsat Sport / Jakub Kochanowski atakuje w meczu z Iranem
W trzecim tygodniu Ligi Narodów reprezentanci Polski mają możliwość rozgrywania meczów przed własną publicznością. Gospodarzem turnieju jest Gdańsk. Na początek rywalizacji na Pomorzu podopieczni Nikoli Grbicia podejmują Iran. We wcześniejszych kolejkach zdobyli aż o dziewięć punktów więcej niż Persowie.

Polska starała się wcześnie pokazać przewagę umiejętności nad przeciwnikami. Od stanu 6:6 Biało-Czerwoni odskoczyli na 10:6 i zmusili selekcjonera Iranu do zażądania przerwy w grze. Z drobnymi problemami, ale podopieczni Grbicia dowieźli przewagę do końca seta zakończonego wynikiem 25:21.

Polska popisała się kilkoma eleganckimi akcjami, które wzbudziły żywą reakcję na wypełnionych trybunach w Gdańsku. Zagrywka z wyskoku została opanowana przez Aleksandra Śliwkę, a wystawa w przysiadzie Marcina Janusza była tak dobra, że Jakub Kochanowski mógł zaatakować obok bloku.

Po tej akcji zrobiło się 14:9 i można ją zobaczyć na nagraniu poniżej:

Czy Polska zdobędzie komplet punktów w turnieju w Gdańsku?