To trzeba zobaczyć. Ten moment odmienił grę Polaków [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Chińczyków w trzech setach, ale w pierwszej odsłonie grała poniżej oczekiwań. Na szczęście z pomocą przyszedł Tomasz Fornal.

Małgorzata Boluk
Tomasz Fornal Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Tomasz Fornal
Biało-Czerwoni małe problemy mieli jedynie w pierwszym secie rywalizacji. Swój styl gry niespodziewanie narzuciły Chiny, ale mieliśmy w swoich szeregach znakomitego Tomasza Fornala, który po raz kolejny pokazał, że świetnie czuje się w roli lidera.

Przyjmujący w końcówce premierowej odsłony pojawił się w polu zagrywki i posłał trzy asy serwisowe z rzędu! Dzięki niemu reprezentacja Polski z wyniku 22:24, wyszła na 25:24 i wypracowała piłkę setową. Wygraną dał nam finalnie nieudany atak Jingyin Zhanga, który posłał piłkę w aut.

Tomasz Fornal w spotkaniu Chiny - Polska zapisał na swoim koncie łącznie 20 punktów. Siatkarz atakował z imponującą 76-procentową skutecznością (14/17), a to tego dorzucił jeszcze pięć punktowych zagrywek (trzy asy można obejrzeć poniżej dzięki uprzejmości stacji Polsat Sport) i jeden blok.