Poznaliśmy drużyny, które powalczą o złoto w Lidze Narodów

Zaskoczeń w półfinałach Ligi Narodów nie było. Faworyzowana Brazylia i Włochy odniosły pewne zwycięstwa i w niedzielę powalczą o złoty medal.

Jakub Fordon
reprezentacja Włoch siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch siatkarek
W sobotę w Ankarze odbyły się półfinałowe spotkania Liga Narodów Kobiet. W pierwszym meczu Serbia zmierzyła się z Brazylią, a Włochy z Turcją.

Pierwsze na parkiecie pojawiły się Serbki i Brazylijki. Spotkanie nieoczekiwanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Europy, które na inaugurację zdemolowały rywalki zwyciężając do 14.

Mocno podrażnione podopieczne Jose Roberto Guimaraesa wygrały drugiego seta i wyrównały stan meczu. O wyniku kolejnej partii zadecydowała gra na przewagi, w której lepsze okazały się Brazylijki (26:24).

W czwartej odsłonie meczu siatkarki z Ameryki Południowej postawiły kropkę nad "i", dzięki czemu zameldowały się w finale. Serbkom pozostaje walka o brązowy medal.

Mniej emocji dostarczył drugi pojedynek. W nim od samego początku wyższość nad przeciwniczkami potwierdzały faworyzowane Włoszki, które zwyciężyły na inaugurację.

Drugi set był zdecydowanie bardziej ciekawy, bowiem doszło w nim do gry na przewagi. Turczynki nie wykorzystały pierwszej piłki setowej i jak się później okazało jedynej, którą miały. To się zemściło, ponieważ Włoszki ostatecznie wygrały 28:26 i były już o krok od finału.

Italia praktycznie od samego początku trzeciej partii prowadziła i grała lepiej niż rywalki. Turcja utrzymywała kontakt z rywalkami, ale w końcówce nie była w stanie postawić oporu.

W meczu o złoty medal rywalem Brazylii będą Włochy. Natomiast o trzecie miejsce Serbia zagra z gospodarzem turnieju finałowego. Decydujące spotkania odbędą się w niedzielę.

Serbia - Brazylia 1:3 (25:14, 18:25, 24:26, 19:25)

Włochy - Turcja 3:0 (25:18, 28:26, 25:22)