Duża determinacja Irańczyków. Potrafili zaskoczyć Biało-Czerwonych [WIDEO]

Dużych emocji dostarczył ostatni mecz ćwierćfinałowy Ligi Narodów. Ostatecznie, po zaciętym spotkaniu, awans wywalczyli reprezentanci Polski (3:2). W trakcie pojedynku musieli jednak uważać na potężne ataki rywali.

Mateusz Kozanecki
Akcja reprezentacji Iranu Twitter / Volleyball World / Akcja reprezentacji Iranu
Mecze reprezentacji Polski i Iranu elektryzują fanów niezależnie od rangi spotkania. Biało-Czerwoni mieli ze swoimi odwiecznymi rywalami rachunki do wyrównania.

Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali bowiem w Gdańsku 2:3. Teraz stawka była znacznie większa - gra toczyła się bowiem o strefę medalową Ligi Narodów.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Jedni i drudzy popisywali się efektownymi akcjami. Irańczycy jedną z nich przeprowadzili w połowie drugiego seta.

Przy stanie 11:11 na zagrywce pojawił się Kamil Semeniuk. Rywale odebrali jego serwis i przeprowadzili kontrę. Potężną bombą akcję zakończył Amirhossein Esfandiar. Irańczycy zdołali wygrać tę partię, górą byli także w czwartym secie.

Ostatecznie jednak z awansu mogli cieszyć się Polacy, którzy zdeklasowali przeciwników w tie-breaku. W sobotę zagrają w półfinale VNL z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.