Świetna akcja na otwarcie ćwierćfinału. To trzeba zobaczyć

Starcie Francuzów z Japończykami zwiastowało wiele emocjonujących wymian. Te można było już oglądać w pierwszych minutach meczu, a kapitalną akcję można zobaczyć poniżej.

Arkadiusz Dudziak
Akcja z meczu Francja - Japonia Twitter / Volleyball World / Na zdjęciu: Akcja z meczu Francja - Japonia
W trzecim ćwierćfinale tegorocznej Ligi Narodów zmierzyły się ze sobą reprezentacje Francji oraz Japonii. Mimo że w starciu tych drużyn w fazie zasadniczej Trójkolorowi wygrali 3:0, zanosiło się na arcyciekawe spotkanie.

I pierwszy set faktycznie to zapowiadał, a od samego początku kibice mogli oglądać długie, zacięte wymiany. Przy stanie 1:1 Japończycy znakomicie spisali się w bloku oraz w obronie, co zostało nagrodzone. Pięknym atakiem akcję skończył Yuji Nishida. Całą wymianę można zobaczyć na końcu artykułu.

Cały pierwszy set był zacięty, a ekipa z Azji w końcówce nie wykorzystała swojej okazji. Ostatecznie mistrzowie olimpijscy z Tokio wygrali po grze na przewagi. W kolejnych partiach było już niestety mniej emocji. Francuzi kontrolowali przebieg meczu i wygrali 3:0.

W półfinale Trójkolorowi zmierzą się z Italią. Mecz odbędzie się w sobotę 23 lipca, ale godzina jeszcze nie jest znana.