Polacy dwoili się i troili. Mocna akcja na początku półfinału Ligi Narodów (wideo)

Reprezentacja Polski stanęła przed trudnym zadaniem w półfinale Ligi Narodów. Amerykanie potrafią wychodzić z opresji i wygrywać zażarte akcje. Pokazali to w jednej z wymian ciosów w pierwszym secie.

Reprezentacja Polski w meczu z USA Twitter / Volleyball World / Reprezentacja Polski w meczu z USA
Po pięciosetowym ćwierćfinale z Iranem, reprezentacja Polski rzuciła wyzwanie Amerykanom. Z tymi rywalami grała często w decydujących meczach dużych imprez siatkarskich. USA w poprzednim spotkaniu odniosło zwycięstwo 3:1 z Brazylią i postanowiło pójść za ciosem.

Polska miała problem ze zbyt dużą liczbą błędów po swojej stronie siatki, z czego Amerykanie potrafili korzystać. W pierwszym secie reprezentacja USA wygrała 25:22, a w drugim 25:23. Do jednej z najbardziej efektownych akcji doszło w partii otwierającej mecz.

Po serwisie Aleksandra Śliwki, przeciwnicy mieli kłopot ze skutecznym przeprowadzeniem akcji. Swoje szanse otrzymali później siatkarze z Polski, ale zbiciom Śliwki brakowało energii. Biało-Czerwoni dwoili się i troili w obronie, ale wobec energicznego ataku z drugiej linii okazali się już bezradni. Amerykanie zakończyli efektowną akcję i zapunktowali na 4:5.