Koniec zwieńczył dzieło. Efektowny set Polski (wideo)

Reprezentacja Polski rozpoczęła mały finał Ligi Narodów jak nowo narodzona po porażce ze Stanami Zjednoczonymi. Bartosz Kurek zakończył pierwszego seta mocnym akcentem.

Bartosz Kurek serwuje w meczu z Włochami Twitter / Polsat Sport / Bartosz Kurek serwuje w meczu z Włochami
Tak Polacy, jak i Włosi przystąpili do meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów po bolesnej porażce w półfinale. Biało-Czerwoni zostali pokonani 0:3 przez Amerykanów, a gospodarze turnieju finałowego przegrali w trzech setach z Francuzami.

Polska rozpoczęła mecz rozpędzona i w pierwszym secie była zdecydowanie lepsza od siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego. Przeciwnicy tylko na początku stawiali opór, ale im dłużej trwała partia, tym mniej mieli do powiedzenia. Skończyła się ona wynikiem 25:16 dla podopiecznych Nikoli Grbicia.

Ostatni punkt w secie dla Polski zdobył Bartosz Kurek. Kapitan reprezentacji potrafi siać spustoszenie swoimi serwisami i przypomniał o tym Włochom. Gospodarze nie poradzili sobie w odbiorze i piłka uciekła im poza boisko.