Ta akcja była ozdobą meczu Polski. Cuda w obronie (wideo)

Polska w dobrym stylu zapewniła sobie trzecie miejsce w Lidze Narodów. Po jednej z akcji w wygranym 3:0 meczu z Włochami kibice przecierali oczy z podziwu.

Reprezentacja Polski w meczu z Włochami Twitter / Polsat Sport / Reprezentacja Polski w meczu z Włochami
Reprezentanci Polski podnieśli się po porażce 0:3 poniesionej w półfinale ze Stanami Zjednoczonymi. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia rządzili na boisku i nie pozwolili gospodarzom turnieju finałowego na wygranie ani jednego seta.

Po kilku akcjach pierwszej partii zanosiło się na wyrównaną rywalizację, ale Polska pokazała wyższość nad przeciwnikiem i stopniowo zdobywała przewagę. Z kolei reprezentacja Włoch z minuty na minutę traciła entuzjazm do walki.

Italii nie pomogła nawet wygrana, spektakularna akcja na 12:12 w drugim secie. Na boisku doszło do znakomitej wymiany ciosów z obronami po obu stronach siatki. W polskim obozie wykonać skutecznego ataku nie udało się ani Bartoszowi Kurkowi, ani Mateuszowi Bieńkowi, ani Kamilowi Semeniukowi. Ostatecznie Włosi zamknęli tą batalię zagraniem z drugiej linii. Akcję można zobaczyć poniżej:

Polacy nie załamali się niepowodzeniem w pięknej akcji i postawili na swoim w drugim i w trzecim secie. To Biało-Czerwoni zajęli trzecią lokatę w rozgrywkach, a gospodarze turnieju finałowego pozostali bez medali Ligi Narodów.

Czy Polska spisała się dobrze w tegorocznej Lidze Narodów?