Trzecie spotkanie w "polskiej" grupie za nami. Szybkie zwycięstwo Dominikany

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w siatkówce w "polskiej" grupie nie doszło do sensacji. Dominikana bez straty seta ograła Koreę Południową.

Jakub Fordon
Siatkarki reprezentacji Dominikany Materiały prasowe / VNL / Siatkarki reprezentacji Dominikany
W grupie B swoje spotkania wygrała już Polska (3:1 z Chorwacją) oraz niespodziewanie Tajlandia (3:2 z Turcją). W ostatnim meczu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w siatkówce Dominikana zmierzyła się z Koreą Południową.

Zdecydowanym faworytem były siatkarki z Dominikany, które potwierdziły to na parkiecie. Premierową odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 5:0, by ostatecznie zwyciężyć 25:19.

Bardzo jednostronna była druga partia, przegrana przez Koreanki do 12. W trzeciej odsłonie meczu Dominikana ponownie szybko odskoczyła (12:4). Ostatecznie siatkarki z Korei w żadnym secie nie przekroczyły granicy 20 punktów, bowiem na koniec przegrały 15:25.

W kolejnym spotkaniu Dominikana zmierzy się z Chorwacją, natomiast rywalem Korei Południowej będzie Turcja. Mecze to odbędą się w przyszłym tygodniu.