Szybko, łatwo i przyjemnie. Amerykanki zdystansowały rywalki

Siatkarki z USA rozpoczęły zmagania w mistrzostwach świata w siatkówce od zwycięstwa. W sobotę pokonały one bez straty seta Kazachstan. Rywalki granicę 20 punktów przebiły jedynie w ostatniej partii.

Jakub Fordon
reprezentacja USA siatkarek Materiały prasowe / Volleyballworld / Na zdjęciu: reprezentacja USA siatkarek
Reprezentacja USA jest jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu mistrzostw świata w siatkówce. Podobnie było w 2018 roku, jednak tam doszło do niespodzianki i Amerykanki zakończyły rywalizację bez miejsca na podium.

W swoim pierwszym spotkaniu na MŚ 2022 kobiet USA zmierzyło się z Kazachstanem. Sześć ich ostatnich pojedynków zakończyło się zwycięstwem Amerykanek w trzech setach.

USA szybko zbudowało przewagę (9:4). Ta stopniowo wzrastała, a ich rywalki nie były w stanie nawiązać walki. Ostatecznie Amerykanki wygrały premierową odsłonę do 16.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia przez prowadzące w tym meczu Stany Zjednoczone (6:1). Różnica ta z biegiem czasu tylko się powiększała i ostatecznie USA rozgromiło rywali, zwyciężając do 13.

Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona spotkania. W jej połowie wciąż był remis (11:11), a później Amerykanki były na minimalnym prowadzeniu, ale ostatecznie to one odskoczyły (20:15). Kazachstan był w stanie zniwelować stratę, a także przekroczyć granicę 20 punktów. Ostatecznie USA zamknęło mecz wynikiem 25:22.