• MŚ 2022

MŚ 2022: Polki tym razem nie odpoczną. Sprawdź plan szóstego dnia rywalizacji

Za nami szósty dzień rywalizacji na mistrzostwach świata 2022 kobiet w siatkówce. Teraz czeka nas aż siedem spotkań. W większości grup zakończona zostanie rywalizacja w trzeciej kolejce. Sprawdź, kto będzie rywalizował w środę.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
We wtorek Polki grały z Tajlandią (3:0). Czasu na odpoczynek nie było dużo, bowiem już 24 godziny później będą walczyć z Koreą Południową. Rywal ten jest najsłabszym w naszej grupie i nasze siatkarki nie powinny mieć żadnych problemów z kolejnym zwycięstwem.

Żaden zespół z naszej grupy nie będzie odpoczywał. O trzecie zwycięstwo na tym turnieju powalczy Dominikana, która zmierzy się z Turcją, która odbiła sobie porażkę z Tajlandią (2:3). Drużyna z Azji rywalizować będzie natomiast z Chorwacją, która dotychczas wygrała tylko jednego seta.

Wiadomo już, że po środowych spotkaniach w grupie D pozostaną maksymalnie dwie niepokonane ekipy. To wynik tego, że między sobą rywalizować będą zespoły z Azji - Japonia i Chiny. Bez porażki po trzech kolejkach MŚ 2022 kobiet powinna być Brazylia, której rywalem będzie Kolumbia. O pierwsze punkty powalczą Argentyna i Czechy.

W środę odbędzie się również ostatni mecz trzeciej kolejki w grupie A. Tam obecnie na czele stawki są Włochy, ale wygrana Holandii bez straty seta z Portoryko spowoduje, że to właśnie współgospodarz turnieju będzie na pierwszej lokacie. A to bardzo dobra okazja na objęcie fotelu lidera, ponieważ rywal nie powinien sprawić niespodzianki.

Dzień przerwy otrzymają zespoły, które rywalizują w grupie C. Tam dotychczas niepokonane są USA, Niemcy oraz Serbia.

Czy kibice reprezentacji Polski zobaczą trzecie z rzędu zwycięstwo Biało-Czerwonych? Tego dowiemy się o godzinie 20:30 w Ergo Arenie. W tym roku Korea Południowa mierzyła się z nami trzy razy i ani razu nie urwała nam seta.