• MŚ 2022

MŚ 2022: czas zakończyć pierwszą rundę turnieju. Sprawdź plan dziesiątego dnia rywalizacji

Za nami dziewiąty dzień rywalizacji na MŚ siatkarek. Teraz czekają nas tylko trzy spotkania. W dwóch grupach zakończona zostanie piąta kolejka. Tym samym końca dobiegnie pierwsza runda turnieju. Sprawdź, kto będzie rywalizował w niedzielę.

Jakub Fordon
reprezentantki Włoch Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: reprezentantki Włoch
W sobotę odbyło się aż dziewięć spotkań pierwszej rundy MŚ 2022 kobiet. W nich rozstrzygnęła się najważniejsza kwestia - ostatni zespół kolejnej fazy turnieju. Zostało nim Portoryko, które pokonało Kenię 3:1.

Zakończono rywalizacje w grupach B i C. Reprezentacja Polski w ostatnim meczu tej fazy przegrała po tie-breaku z Turcją. Przez to Biało-Czerwone zajęły dopiero czwarte miejsce, a ich rywalki pierwsze. Zadecydował o tym właśnie piąty set.

Niedzielną rywalizacje rozpocznie starcie Belgii z Kamerunem. Pierwsza z wymienionych drużyn będzie zdecydowanym faworytem, bowiem może obecnie pochwalić się bilansem 3-1. Rywalki natomiast nie wygrały jeszcze na tym turnieju żadnego seta i nie zapowiada się na zmianę. Jeżeli Holandia przegra z Włochami, to Belgijki mogą wskoczyć na drugą lokatę grupy A.

O 16:00 rozpocznie się starcie na szczycie grupy A. Po tym, jak Holandia przegrała z Belgią trudno oczekiwać, by była w stanie sensacyjnie pokonać rozpędzoną reprezentację Włoch. Zespół ten jak dotąd przegrał tylko jednego seta. Mecz ten zakończy zmagania w pierwszej fazie turnieju.

Pomiędzy wyżej wspomnianymi spotkaniami odbędzie się jeszcze ostatnie starcie w grupie D. W nim zmierzą się zespoły, które na pewno zobaczymy w kolejnej fazie. Mowa o Japonkach i Argentynkach. Zdecydowanym faworytem będzie zespół z Azji.