• MŚ 2022

Kara za błędy Polek. Świetny atak przeciwniczki [WIDEO]

Reprezentacja Polski nie poradziła sobie w meczu z Serbią w mistrzostwach świata siatkarek. Drużyna z Bałkanów potrafiła efektownie ukarać Biało-Czerwone za pomyłki.

Rywalizacja w meczu Polski z Serbią w mistrzostwach świata Twitter / Volleyball World / Rywalizacja w meczu Polski z Serbią w mistrzostwach świata
Polska rozpoczęła drugą fazę grupową MŚ 2022 kobiet meczem z Serbią. Drużyna z Bałkanów to kolekcjonerka medali dużych imprez w tym wieku. Także do mundialu w polskich i w holenderskich halach przystąpiła z mocnym postanowieniem wywalczenia miejsca na podium.

Starcie w Łodzi zamknęło wtorkowe granie w mistrzostwach świata. Serbia starała się pokazać Polkom miejsce w szeregu i zdobyła pokaźne prowadzenie w pierwszym secie. Drużyna Stefano Lavariniego próbowała gonić, ale skończyło się na próbie, którą można było potraktować jako dobry prognostyk przed kolejnymi partiami. Serbia wygrała 26:24.

W drugim secie sytuacja była jednak podobna, ponieważ Serbia raz jeszcze uciekła na początku i późniejsze przyspieszenie Polek nie zrobiło na niej wielkiego wrażenia. Tym razem przyjezdne wygrały 25:22. W trzeciej rundzie nastąpiło zamknięcie meczu.

Jedna z akcji, pokazana przez profil Volleyball World, jest dowodem, jak Serbia potrafiła wykorzystywać mankamenty w grze podopiecznych Lavariniego. Po niedokładnym przyjęciu i rozegraniu Joanny Wołosz, za miękko zaatakowała Olivia Różański. Serbia poradziła sobie w kontrataku, choć wystawiała libero.

W innej akcji Magdalena Stysiak pokazała, jak powinien wyglądać atak Polek i uderzyła prosto w pole Serbii. Można to zobaczyć poniżej:

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy reprezentacja Polski awansuje do ćwierćfinału MŚ 2022?