MŚ: współgospodarz turnieju za burtą

Reprezentacja Holandii nie zagra w ćwierćfinale MŚ siatkarek. To efekt porażki z Brazylią 0:3. Tylko w jednym secie współgospodarz turnieju dobił do granicy 20 punktów.

Jakub Fordon
reprezentancja Holandii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentancja Holandii
Reprezentacja Brazylii znakomicie spisuje się w drugiej fazie MŚ 2022 kobiet. Zespół ten wygrał wszystkie spotkania, pokonując m.in Włochy.

Holandia natomiast rozpoczęła rywalizację w II rundzie od zwycięstwa z Argentyną 3:1. Następnie jednak poniosły porażkę z Chinkami po tie-breaku.

Mecz z Brazylią dla Holenderek był bardzo ważny w kontekście walki o awans do ćwierćfinału. Problemy pojawiły się już w premierowej odsłonie, kiedy to w jego połowie odskoczyły faworytki (15:10). Trzy razy siatkarki z Holandii łapały kontakt z rywalkami, ale ani razu nie doprowadziły do remisu. Ostatecznie Canarinhos zwyciężyły 25:19 na otwarcie.

Niemal w identycznym momencie Brazylijki odskoczyły w II partii (16:10). Holandia nie była w stanie zniwelować straty i po raz kolejny zdobyła tylko 19 punktów.

Trzecią odsłonę meczu Canarinhos rozpoczęły od mocnego uderzenia (6:1). Seria punktowa Holenderek pozwoliła im złapać kontakt, a chwilę później doprowadzić do remisu. Momentalnie jednak ich gra ponownie się pogorszyła i Brazylijki odskoczyły (16:11). Tej straty współgospodarz turnieju już nie odrobił i ostatecznie pożegnał się z mistrzostwami świata kobiet.

Brazylia - Holandia 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)