Polki w czołowej ósemce. Sprawdź końcowe tabele drugiej fazy grupowej MŚ siatkarek

Dobiegła końca druga faza grupowa podczas mistrzostw świata siatkarek. W gronie zespołów, które awansowały do ćwierćfinału, znalazła się reprezentacja Polski. Sprawdź, które miejsce zajęły Biało-Czerwone.

Mateusz Kozanecki
reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Rywalizacja w tegorocznych mistrzostwach świata składa się z trzech etapów - dwóch faz grupowych oraz fazy pucharowej.

Awans do drugiej rundy uzyskało 16 spośród 24 zespołów biorących udział w turnieju. Zachowywały one dorobek wywalczony na początku.

Na tym etapie walka toczyła się o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. W tym gronie znalazły się reprezentantki Polski. Podopieczne Stefano Lavariniego szczególnie zaskoczyły pokonując 3:0 USA.

Mimo to nie unikną starcia ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Ponieważ zajęły czwarte miejsce w grupie F, w ćwierćfinale zagrają z mistrzyniami świata - Serbkami. Odnotujmy, że Polki osiągnęły 1/4 finał na MŚ po raz pierwszy od 1962 roku.

Serbki jak na razie spisują się kapitalnie. Wygrały bowiem wszystkie dziewięć spotkań, tracąc w nich zaledwie dwa sety.

Faza finałowa ruszy we wtorek i potrwa do soboty.