Projekt Warszawa przedłużył czarną serię rywala w PlusLidze

Ani siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn, ani Projektu Warszawa nie zwyciężali ostatnio w PlusLidze. Drużyna ze stolicy poradziła sobie lepiej z problemami i wygrała 3:0 w Iławie.

Projekt Warszawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Projekt Warszawa
AZS potrafił w tym sezonie wygrać cztery mecze z rzędu, ale i ponieść trzy kolejne porażki. Właśnie tę złą serię próbował przerwać w niedzielę po przegranych z PSG Stalą Nysa, Treflem Gdańsk oraz Asseco Resovią Rzeszów.

W krótką podróż do Iławy wybrali się siatkarze Projektu Warszawa, którzy również zostali pokonani w ostatnich meczach z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem.

Przed wyjściem na boisko drużyny miały taki sam bilans i liczbę punktów w tabeli. Detale decydowały o wyższości Projektu nad Akademikami. Drużyny potrafiły w przeszłości rozgrywać długie i zacięte mecze, choć akurat ostatnio AZS pokonał warszawiaków w roli gospodarza bez straty seta.

W niedzielę wcześnie wyjaśniło się, że nie dojdzie do powtórki, ponieważ Projekt wygrał pierwszego seta 26:24. Ozdobą tej partii była akcja warszawiaków na 14:12. Jurij Semeniuk kapitalnie odegrał zawieszoną nad siatką piłkę do Kevina Tilliego, a ten wbił "gwoździa" nie mając przed sobą ani jednego blokującego.

Im dłużej trwała rywalizacja, tym większa była przewaga Projektu. Kolejne wygrane akcje dodawały gościom rozpędu, a gra Akademików wyglądała coraz mniej przekonująco. W drugim secie Projekt stopniowo budował przewagę i zwyciężył 25:19.

Gra przyjezdnych była dobrze zrównoważona, a poza Arturem Szalpukiem, często punktowali wspomniany Kevin Tillie oraz Linus Weber. Liderem w bloku był Piotr Nowakowski, a na środku siatki dołączył do niego Andrzej Wrona. Na zakończenie meczu Szalpuk zaatakował na 25:20 w trzecim secie, a MVP został wybrany Kevin Tillie.

Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa 0:3 (24:26, 19:25, 20:25)

AZS: Tuaniga, Andringa, Lipiński, Poręba, Averill, Król, Ciunajtis (libero) oraz Jankiewicz, Jakubiszak, Szymendera

Projekt: Firlej, Szalpuk, Tillie, Semeniuk, Nowakowski, Weber, Wojtaszek (libero) oraz Wrona, Janikowski

MVP: Kevin Tillie (Projekt)