Kolejna lekcja dla beniaminka w meczu Tauron Ligi

BKS BOSTIK Bielsko-Biała co prawda przegrał wysoko 15:25 drugiego seta w meczu z Roleskim Grupą Azoty Tarnów, ale w pozostałych partiach postawił na swoim i pokonał beniaminka 3:1.

siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Do jedynego sobotniego meczu w Tauron Lidze przystąpili beniaminek Roleski Grupa Azoty Tarnów i bardzo doświadczony latami spędzonymi w elicie BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Było to pierwsze spotkanie obu drużyn w meczu o punkty.

W poprzednim meczu oba zespoły zagrały z silnym przeciwnikiem i nie zrobiły mu krzywdy. Beniaminek przegrał 0:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police, a bielszczanki zostały pokonane w trzech setach przez Developres Bella Dolina Rzeszów. Był to zresztą pierwszy w sezonie mecz Góralek, w którym nie zapunktowały. Wcześniej zdobyły sześć "oczek", czyli o cztery więcej niż tarnowianki.

Zanosiło się na długie starcie, bo choć w pierwszym secie w miarę spokojnie wygrały bielszczanki 25:21, to w drugim gospodynie sprawiły przeciwniczkom lanie 25:15. Tym samym był remis 1:1 w setach i dalszy przebieg meczu był niewiadomą. Po stronie Roleskiego wyróżniała się Wiktoria Kowalska, a w zespole z Bielska-Białej dużo ważnych akcji rozstrzygała Paulina Damaske.

Przebieg meczu przypominał sinusoidę, w której raz przeważały gospodynie, a po chwili przyjezdne. BKS wygrał trzeciego seta 25:18 i to on stanął przed szansą zdobycia kompletu punktów. Nie została ona zmarnowana. W punktowanie włączyła się między innymi Magdalena Janiuk i pomogła wygrać 25:19 czwartą partię.

Roleski Grupa Azoty Tarnów zagra w następnym meczu na wyjeździe z Radomką. Przeciwnikiem bielszczanek będzie Grupa Azoty Chemik Police.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:15, 18:25, 19:25)

Roleski: Łyczakowska, Marcyniuk, Świstek, Gierasimowa, Ponikowska, Kowalska, Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Ociepa, Beczewa, Lukić, Pawłowska (libero)

BKS: Nowicka, Borowczak, Damaske, Janiuk, Majkowska, Sobiczewska, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Szczepańska-Pogoda

MVP: Julia Nowicka (BKS)