W Bielsku-Białej rozstrzygnięcie także przyszło w trzech setach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź

W piątek w Tauron Lidze mecze rozstrzygały się w trzech setach. ŁKS Commercecon Łódź tak samo jak Developres Bella Dolina Rzeszów nie miał problemu z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Po wyrównanym początku Zuzanna Górecka wyprowadziła swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (12:9), punktując przy tym po raz pierwsze w meczu. Dominika Pierzchała i Majka Szczepańska-Pogoda sprawiły, że ich drużyna złapała kontakt z rywalkami (17:18). Jednak po błędzie Martyny Borowczak ŁKS miał już cztery "oczka" więcej (22:18). 20-letnia przyjmująca zepsuła również zagrywkę, gdy przeciwniczki miały piłkę setową.

II partię świetnie rozpoczęła Aleksandra Gryka i jej ekipa prowadziła 3:0. Po jej skutecznej kontrze łodzianki miały już sześć "oczek" więcej (8:2). Przewaga ta utrzymywała się przez większość czasu, a Lana Scuka jeszcze ją powiększyła (20:11). To ustawiło już wynik tego seta, mimo że w końcówce bielszczanki złapały dobry rytm. Ostatecznie ich pogoń zatrzymała Górecka, która zapewniła ŁKS-owi prowadzenie 2:0 w meczu.

Trzecia odsłona tego pojedynku zaczęła się ponownie od zdobycia trzech punktów przez faworytki. Po asie serwisowym Góreckiej było 8:2, identycznie jak w poprzednim secie. Gryka wciąż znajdywała sposoby na zatrzymywanie rywalek, a pierwszą punktową zagrywkę posłała Valentina Diouf. Po tym ŁKS prowadził już 18:9 i powoli szykował się do opuszczenia boiska. W końcówce była już dominacja. Górecka i Scuka robiły co chciały, a piłkę setową przyjezdnym zapewniła ich wcześniej wspomniana środkowa (24:12). Pojedynek zakończyła Pierzchała psując serwis.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (21:25, 21:25, 12:25)

BKS: Majkowska, Nowicka, Damaske, Pierzchała, Szczepańska-Pogoda, Borowczak, Nowak (libero) oraz Abramajtys, Chmielewska, Sobiczewska, Mazur (libero)

ŁKS: Witkowska, Diouf, Górecka, Gryka, Ratzke, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk, Gajer, Piasecka, Drabek

13 IŁ Capital Legionovia Legionowo 0 3 0 3 0:9

Przeczytaj także: Rywal Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wciąż niepokonany w Lidze Mistrzów Klubowe Mistrzostwa Świata. VakifBank pierwszym półfinalistą

Źródło artykułu: WP SportoweFakty