W Tauron Lidze zakończą kolejkę. Sprawdź siatkarski plan na poniedziałek

W poniedziałek siatkarskie emocje nieco opadną, ale nie do samego końca. W pierwszym dniu przedostatniego tygodnia grudnia zakończy się ósma kolejka Tauron Ligi. Zaplanowano dwa spotkania, które odbędą się w Tarnowie i Kaliszu.

Jakub Fordon
siatkarki Energi MKS-u Kalisz Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki Energi MKS-u Kalisz
W Tarnowie spotkają się zespoły z dołu tabeli, jednak obie drużyny prezentują się zdecydowanie inaczej. Jeżeli chodzi o beniaminka, to robi on co może, aby pozostać w Tauron Lidze na kolejny sezon. Dotychczas wygrał dwa z siedmiu spotkań i co ciekawe, wszystkie na wyjeździe i w dodatku po tie-breaku. Drużyna ta wciąż czeka na domowe zwycięstwo, które może przyjść już w poniedziałek.

Szansa na to jest spora, bowiem legionowianki w tym sezonie Tauron Ligi radzą sobie beznadziejnie. Dość powiedzieć, że w ciągu siedmiu spotkań wygrały... dwa sety. To pokazuje, że jeżeli zespół ten rywalizowałby w niższej lidze, mógłby mieć nawet problemy z awansem do elity. To wielka szkoda, że tak mocna drużyna w poprzednich rozgrywkach obecnie wydaje się skazana na spadek i walkę o to, aby siatkówka w tym mieście nie upadła. To wszystko powoduje, że beniaminek w ósmej kolejce powinien po raz pierwszy zwyciężyć przed własną publicznością.

Na koniec dnia dojdzie do spotkania w Kaliszu, gdzie miejscowa Energa MKS podejmie OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Gospodynie dotychczas wygrały trzy mecze z siedmiu i plasują się na ósmej lokacie. W dwóch ostatnich pojedynkach były w stanie ugrać jedynie seta, jednak w nadchodzącym pojedynku może przyjść przełamanie. W tym starciu faworyta nie będzie, bo obie ekipy obecnie prezentują się podobnie.

Mimo że to bydgoszczanki z bilansem 4-3 zajmują czwarte miejsce w tabeli. Dużo do drużyny wniosła Monika Gałkowska, która jest liderką przez duże "L" i seryjnie punktuje jak na zawołanie. Jednak to nie zawsze jest kluczem do zwycięstwa, co pokazało ostatnie spotkanie z Grot Budowlanymi Łódź (1:3). Pałac musi wygrać ten mecz, aby odskoczyć innym zespołom w ciasnej tabeli. W przypadku niepowodzenia jego pozycja nie ulegnie zmianie, ale sytuacja ta może mieć miejsce już po kolejnej kolejce, w której to rywalem podopiecznych Mirosława Zawieracza będzie mistrz Polski z Polic.

8. kolejka Tauron Ligi:

Roleski Grupa Azoty Tarnów - IŁ Capital Legionovia Legionowo, godz. 17:30 (transmisja w Polsacie Sport)

Energa MKS Kalisz - OnlyBio Pałac Bydgoszcz, godz. 20:30 (transmisja w Polsacie Sport)

Przeczytaj także:
Sobota w PlusLidze należała do przyjezdnych. Trzy sety i wicemistrz Polski z kolejną wygraną