Klubowe Mistrzostwa Świata. Joanna Wołosz z wyróżnieniem

Po finałowym spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata, w którym Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonało VakifBank Stambuł 3:1 wybrano najlepszy zespół turnieju. W nim znalazło się miejsce dla Joanny Wołosz, najlepszej rozgrywającej tej imprezy.

Jakub Fordon
Joanna Wołosz odbierająca statuetkę dla najlepszej rozgrywającej Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Joanna Wołosz odbierająca statuetkę dla najlepszej rozgrywającej
W finale Klubowych Mistrzostw Świata rywalizowały zespoły, które zmierzyły się ze sobą w poprzednim finale. W 2021 roku VakifBank Stambuł pokonał Prosecco Doc Imoco Conegliano po tie-breaku. W niedzielę włoski zespół wziął rewanż i zwyciężył 3:1.

Po zakończonym spotkaniu wybrana została najlepsza drużyna turnieju. Stworzyły ją zawodniczki klubów, które rywalizowały ze sobą w finale. Wybrano także MVP Klubowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Turcji.

Wyróżnienie to otrzymała Isabelle Haak, atakująca włoskiej ekipy. Nagroda ta trafiła do 23-latki po raz drugi z rzędu. W zeszłorocznych rozgrywkach również poprowadziła ona swój zespół do końcowego triumfu. Jednak w tamtym sezonie broniła barw VakifBanku, z którego przeniosła się do Imoco.

Szwedka to druga siatkarka w historii, która zdobyła dwie nagrody MVP. Wcześniej dokonała tego Chinka Ting Zhu w latach 2017 i 2018, kiedy to była zawodniczką VakifBanku. Haak była najskuteczniejszą siatkarką w każdym meczu swojej drużyny w Turcji. W całym turnieju zdobyła najwięcej punktów (99). W decydującej potyczce zdobyła aż 34 "oczka".

Jeżeli chodzi o drużynę marzeń, nie zabrakło w niej Joanny Wołosz. Polka od wielu lat jest jedną z najlepszych rozgrywających na świecie i wraz z włoskim zespołem sieje spustoszenie w Europie. Turniej ten tylko potwierdził, że w tym roku siatkarka reprezentacji Polski spisuje się wyśmienicie.

W zestawieniu oprócz Wołosz i Haak znalazły się dwie inne zawodniczki Imoco. Mowa o przyjmującej Kelsey Robinson oraz libero Monice De Gennaro. Zespół uzupełniły siatkarki VakifBanku, a mianowicie środkowe Chiaka Ogbogu i Zehra Gunes oraz Gabrielle Braga Guimares, grająca na tej samej pozycji co wcześniej wymieniona Robinson.

Beniaminek pokazał miejsce w szeregu najsłabszej drużynie Tauron Ligi
Sobota w PlusLidze należała do przyjezdnych. Trzy sety i wicemistrz Polski z kolejną wygraną

Czy Prosecco Doc Imoco Conegliano to najlepszy zespół na świecie?