Nieudana wyprawa zespołu Malwiny Smarzek do Rio

Trzecia porażka Osasco Voleibol Clube w sezonie ligi brazylijskiej. W przegranym 1:3 meczu z Fluminense Rio de Janeiro najlepszą punktującą była Malwina Smarzek.

Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Osasco Voleibol Clube było lepsze w pierwszym secie, ale w pozostałych trzech partiach zwyciężały zawodniczki sekcji siatkarskiej Fluminense. Klub z Rio de Janeiro jest znany przede wszystkim z drużyny piłkarskiej, która w przeszłości zdobywała mistrzostwo Brazylii i zagrała w finale Copa Libertadores.

Siatkarki Fluminense są na drugim miejscu w lidze brazylijskiej między Dentil Praia Clube a Minas, czyli niedawnymi uczestnikami Klubowych Mistrzostw Świata. Z kolei zespół Malwiny Smarzek znajduje się na czwartej pozycji po siedmiu zwycięstwach oraz trzech porażkach.

Malwina Smarzek wyraźnie poprawiła się w porównaniu z poprzednim meczem, w którym została wcześnie zmieniona przez trenera. Polka ponownie wyszła w podstawowym składzie Osasco Voleibol Clube, a jej 17 zdobytych punktów to najlepszy wynik w meczu. Tyle samo punktów zdobyła również Kimberly Gomes z Fluminense.

Smarzek atakowała dobrze 15 razy i miała w tym elemencie 52 procent skuteczności. Ponadto dwukrotnie zablokowała przeciwniczkę.

Następny mecz zespołu Polki w lidze brazylijskiej już w 2023 roku po przerwie świąteczno-noworocznej.

Fluminense Rio de Janeiro - Osasco Voleibol Clube 1:3 (20:25, 25:20, 25:20, 25:21)