Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Plamen Konstantinow twarzą roku

Kapitan reprezentacji Bułgarii, Plamen Konstantinow został wybrany Twarzą Roku 2007 w corocznym plebiscycie organizowanym przez bułgarską telewizję. Siatkarz wyprzedził całą plejadę znakomitości ze świata polityki, kultury i estrady. Zawodnik został również nagrodzony w konkursie na najlepszego sportowca 2007, gdzie zajął 8. lokatę.
Ilona Kobus
Ilona Kobus

Plamen Konstantinow od lat cieszy się w Bułgarii niesłabnąca popularnością. Co roku znajduje się w czołówce najbardziej prestiżowych plebiscytów. Przed świętami Bożego Narodzenia opublikowano wyniki konkursu na najwybitniejsze postacie bułgarskiego sportu w 2007 roku. Konstantinow zdobył ósmą pozycję, tuż za Matejem Kazijskim. W kategorii „trener roku” nagrodę przyznano selekcjonerowi reprezentacji siatkarzy, Martinowi Stojewowi.

Wczoraj ogłoszono wyniki plebiscytu organizowanego przez bułgarską telewizją (BTV) na „Twarz Roku 2007”. W ankiecie przeprowadzonej na stronie internetowej BTV najwięcej głosów (prawie 6000) zgromadził Plamen Knstantinow i to on został laureatem konkursu. W pokonanym polu Konstantinow zostawił między innymi eurokomisarza Meglena Kunowa, śpiewaka operowego Georgia Kostadinowa, oraz najpopularniejszego obecnie w Bułgarii piłkarza, Dimitria Berbatowa. Na czym polega sekret popularności bułgarskiego siatkarza? – Plamen jest nie tylko świetnym sportowcem, ale również bardzo dobrym człowiekiem. Od lat wspomaga najuboższych w Bułgarii, robiąc to bez jakiegokolwiek rozgłosu – zdradził manager bułgarskiej kadry, Ilian Kazijski.

Aż trudno uwierzyć, że ten sympatyczny zawodnik wciąż wiedzie swoje życie w pojedynkę. Bułgarskie media wręcz bombardują Konstantinowa pytaniami o życie osobiste. Jeszcze kilka tygodni temu siatkarz ucinał spekulacje krótko. – Moją jedyną rodziną jest siatkówka. Tak było, jest i będzie - mówił, oświadczając jednocześnie, że szukaniem żony zajmie się dopiero po zakończeniu kariery. - Nie mam problemów z nawiązywaniem znajomości, ale mam wysokie wymagania i bardzo trudno jest mi się zakochać – wyznał w kolejnej rozmowie. - Nauczyłem się żyć sam. Czasami czuję się samotny, ale mam wystarczająco silny charakter, aby sobie z tym poradzić.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sportal.bg

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×