Klub Polaków wziął szturmem ćwierćfinał Ligi Mistrzów

Pięć wygranych w pięciu kolejkach zagwarantowało siatkarzom Sir Safety Susa Perugia awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tym razem zespół Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona zwyciężył 3:1 z ACH Volley Lublana.

Wilfredo Leon Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Drużyna Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona nie miała problemu z odnoszeniem zwycięstw we wcześniejszych meczach. Sir Safety Susa Perugia przegrała tylko dwa sety w czterech kolejkach, nie zgubiła punktu, dlatego do Słowenii wybrała się z zamiarem zagwarantowania sobie awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Trener Andrea Anastasi wystawił w podstawowym składzie Kamila Semeniuka. Polak punktował i atakiem i serwisem, brakowało mu przede wszystkim bloków. Drużyna z Perugii wygrała pierwszego seta 25:21, a drugiego jeszcze bardziej zdecydowanie 25:15. Faworyt zaliczył falstart na początku trzeciej rundy, co skomplikowało mu zamknięcie meczu. Stało się to w czwartym secie i włoski klub zwyciężył 3:1.

W drugim, środowym meczu grupy E zmierzyli się siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara i SWD Powervolleys Duren. Jak dotąd, ani gospodarze, ani goście nie mieli się czym pochwalić, ponieważ zwyciężyli raz w czterech kolejkach. Zespół z Niemiec poradził sobie akurat w pierwszym meczu z Ziraatem Bankasi, a zakończył się on wynikiem 3:1.

W rewanżu drużyna z Ankary chciała odwetu i po rozstrzygnięciu pierwszego seta w grze na przewagi, była wyraźnie lepsza w drugiej partii. Ziraat Bankasi był już o krok od odniesienia zwycięstwa na miarę wyprzedzenia przeciwnika w tabeli i postawił na swoim. Dominacja w trzecim secie pozwoliła zamknąć mecz efektownym 25:13.