Gigant w ćwierćfinale. Twarde starcie klubu Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Michał Superlak i Yaroslav Podlesnykh

Cucine Lube Civitanova zapewniło sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów zwycięstwem 3:0 z Benficą Lizbona. VfB Friedrichshafen, którego siatkarzem jest Michał Superlak, wygrał 3:2 zacięte starcie z Montpellier.

Włoska drużyna zwyciężyła w pięciu meczach w grupie Ligi Mistrzów i pozwoliła sobie na zgubienie zaledwie jednego punktu w pierwszym spotkaniu z Benficą. Tym razem Cucine Lube Civitanova nie pozwoliło przeciwnikowi z Lizbony pomyśleć o sprawieniu niespodzianki. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0 po trzech krótkich setach.

VfB Friedrichshafen wybrał się po czwarte zwycięstwo w grupie Ligi Mistrzów do Francji. Niemiecka drużyna została pokonana tylko raz przez Jastrzębski Węgiel. W pierwszym meczu z Montpellier nie miała prostego zadania i postawiła na swoim dopiero w tie-breaku.

Odniesienie zwycięstwa we Francji było podobnie trudne i kosztowało siatkarzy VfB Friedrichshafen tyle samo czasu. Postawili na swoim w tie-breaku, a większość partii w zakończonym wynikiem 3:2 meczu była rozstrzygana najmniejszą możliwą przewagą dwóch punktów. Nie brakowało zwrotów akcji, a także napięcia na boisku. Ostatnia piłka zdecydowała o wygranej VfB 15:13 w decydującym secie.

Podopieczni znanego z polskich hal Marka Lebedewa nie radzili sobie z powstrzymaniem Theo Faure, który zdobył aż 32 punkty. Atutem gości była z kolei różnorodność w grze, a 14 punktów zdobył dla nich Michał Superlak. Pod tym względem Polak był trzecim zawodnikiem w zespole. Ziga Stern popisał się czterema asami serwisowymi, a Aleksandar Nedeljković czterema blokami.

GRUPA A:

Montpellier Volley - VfB Friedrichshafen 2:3 (26:28, 25:22, 23:25, 25:23, 13:15)