Itas Trentino pozbawił wątpliwości ZAKSĘ

Wygrana 3:0 z Decospan VT Menen zagwarantowała siatkarzom Itasu Trentino bezpośredni awans z grupy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na pewno Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie wyprzedzi już włoskiego zespołu.

Siatkarze Itas Trentino Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: Siatkarze Itas Trentino
Itas Trentino nie stracił dużo energii w meczu z przegrywającym raz za razem klubem z Belgii. Decospan VT Menen nie potrafił jak dotąd rozstrzygnąć ani jednego seta w Lidze Mistrzów i tak samo było w środę. Faworyt z Włoch zwyciężył 3:0 i pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli niezależnie od wyniku ostatniego meczu grupowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Konfrontacja zakończyła się po 65 minutach, a najlepiej punktującym siatkarzem był Gabriele Nelli, który zdobył 16 "oczek". Na jego wynik złożyło się 15 ataków przy skuteczności 88 procent, a także jeden as serwisowy. Dwucyfrową liczbę punktów dołożyli Alessandro Michieletto i Donovan Dzavoronok. Riccardo Sbertoli popisał się z kolei trzema asami.

Bardziej zacięta była rywalizacja Tours VB z Knackiem Roselare. Przed jej rozpoczęciem kluby miały taki sam bilans, a francuska drużyna była w tabeli przed belgijską z przewagą zaledwie jednego punktu.

Wszystkie sety od pierwszego do czwartego zostały rozstrzygnięte najmniejszą możliwą przewagą dwóch punktów. Skoro w drugiej i w czwartej partii lepsi byli siatkarze Tours VB, a w pierwszej i w trzeciej Knacka Roeselera, to konieczne było jeszcze rozegranie tie-breaka. W decydującej rundzie rządzili goście, wygrali 15:9 i teraz to oni są wiceliderami w grupie.