Grot Budowlane Łódź doprowadziły do złotego seta. W nim dominował jeden zespół

Grot Budowlane Łódź wzięły rewanż na CV Gran Canaria za porażkę 1:3 w Hiszpanii. Polski zespół wygrał identycznym rezultatem, a o awansie zadecydował złoty set. W nim dominowała jedna drużyna, która zagra w ćwierćfinale Pucharu CEV kobiet.

Jakub Fordon
siatkarki Grot Budowlanych Łódź Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
W pierwszym spotkaniu 1/16 Pucharu CEV kobiet siatkarki Grot Budowlanych Łódź musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając w Hiszpanii 1:3. To oznaczało, że sytuacja polskiego zespołu jest trudna, ale nie tragiczna. Klub ten potrzebował zwycięstwa przed własną publicznością i to przed tie-breakiem, aby doprowadzić do złotego seta.

- Wierzymy, że doprowadzimy do złotego seta i przejdziemy do następnej rundy. Liczymy na doping naszych kibiców bo bardzo nas wspierają w każdym meczu - mówiła Ewelina Polak, rozgrywająca Grot Budowlanych w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Łodzianki rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia. W premierowej odsłonie nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń, deklasując je wynikiem 25:12. Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia. Jednak seria punktowa przed końcowym fragmentem dała Grot Budowlanym przewagę pięciu "oczek" (21:16). Tej nie wypuściły z rąk i w całym spotkaniu prowadziły już 2:0.

Z tego też powodu niemal pewne wydawało się, że o losach awansu zadecyduje złoty set. W kolejnej odsłonie tego pojedynku siatkarki z Hiszpanii postawiły trudniejsze warunki. Efektem tego był wygrany przez nich set, pierwszy w tym meczu. Rywalki co prawda były blisko, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały ich przeciwniczki.

Te poszły za ciosem w kolejnej partii, ale w jej połowie łodzianki przejęły inicjatywę. Przy prowadzeniu 19:16 Grot Budowlane kompletnie zdominowały rywalizację, zdobywając kolejnych sześć punktów. To dało im możliwość walki w złotym secie. Tym samym wiara ich rozgrywającej pomogła w realizacji tego planu.

W decydującym secie od samego początku lepiej radziły sobie gospodynie. To one z łatwością wypracowały ośmiopunktową przewagę (12:4), której nie wypuściły z rąk do samego końca. Hiszpanki w partii tej zdobyły jedynie dziewięć "oczek" i tym samym pożegnały się z europejskimi rozgrywkami. Tym samym Grot Budowlane przerwały CV Gran Canaria serię dziesięciu spotkań bez porażki.

Grot Budowlani Łódź - CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 20:25, 25:16)