Było gorąco, ale Aluron CMC Warta Zawiercie uratowana

Porażka Knacka Roeselare 2:3 z Cucine Lube Civitanova pozwoliła Aluron CMC Warcie Zawiercie wślizgnąć się z trzeciego miejsca w grupie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W rozgrywkach pozostaje również Tours VB.

siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
W środę wszystkie kluby kończą rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mecze w grupie C rozpoczęły się o tej samej godzinie, a dwa zespoły stoczyły korespondencyjny pojedynek o awans z drugiego miejsca. Przed ostatnią kolejką lepiej wyglądała sytuacja Knacka Roeselare niż Tours VB, ale zagrożenie polegało na tym, że jego przeciwnikiem było najmocniejsze w grupie Cucine Lube Civitanova.

Knack podszedł ambitnie do zadania, choć poprzeczka była zawieszona wysoko. Belgijska drużyna przegrała jeszcze pierwszego seta, ale w drugim zrewanżowała się zwycięstwem w krótkiej grze na przewagi, a następnie objęła prowadzenie 2:1 w meczu. Siatkarze Cucine Lube Civitanova nie byli maksymalnie zmobilizowani i rywale robili wszystko co możliwe, żeby to wykorzystać. Lube zareagowało dopiero w poważnej opresji - faworyt odwrócił wynik i zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 w tie-breaku.

Na niepowodzenie belgijskiego zespołu czekało Tours VB, które zmierzyło się we własnej hali z Benficą Lizbona. Przeciwnik z Portugalii potrafi kąsać, ale komplet pięciu porażek przekreślił możliwość wywalczenia awansu. Francuska drużyna z dużym spokojem doprowadziła do wyniku 3:0, a problem z pokonaniem Benfiki miała wyłącznie w pierwszym secie. Wygrana dała awans Tours VB.