Szamotuły Cup: Drużyny Muszynianki i Aluprofu zagrają w finale

W drugim dniu zmagań w Szamotułach swoją wyższość nad rywalkami pokazały po raz kolejny zawodniczki z Muszyny i Bielska. Siatkarki Muszynianki rozprawiły się w trzech setach z Budowlanymi Organika Łódź. Natomiast bielszczanki, po zaciętym pięciosetowym boju, odrobiły straty z pierwszych dwóch partii i ostatecznie wygrały z mistrzyniami Niemiec, Schweriner SC. W niedzielnym finale turnieju towarzyskiego Szamotuły Cup 2009 zagrają więc mistrz z wicemistrzem Polski. Spotkanie to będzie jednocześnie meczem o Superpuchar Polski.

Paweł Sala
Paweł Sala

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju w Szamotułach spotkały się drużyny Muszynianki oraz Organiki. Podopieczne Bogdana Serwińskiego tylko w drugiej partii "dały" nadzieję rywalkom na sukces, popełniając błędy w grze, co skutkowało nerwową końcówką. Ostatecznie, na przewagi, drugiego seta zwyciężyły Mineralne 27:25. Trzecia odsłona również zakończyła się zwycięstwem Muszynianki, która zapewniła sobie udział w finale imprezy.

W drugim spotkaniu II dnia turnieju mistrz Niemiec Schweriner SC spotkał się z Aluprofem Bielsko-Biała. To spotkanie miało emocjonujący przebieg. Dwa pierwsze sety, wyrównane, padły łupem Niemek. Drużyna naszych południowych sąsiadów mogła w tym momencie liczyć jeszcze po cichu na finał Szamotuły Cup. Jednak bielszczanki przeszły metamorfozę i w kolejnych partiach wykazały swoją wyższość nad rywalkami. Szczególnie set czwarty, zakończony wynikiem aż 25:10 dla Aluprofu, pokazał charakter tej drużyny. Tym razem w pierwszej szóstce nie wybiegła Anna Barańska, ale za to od początku zobaczyliśmy inną reprezentantkę Polski, Lenę Dziękiewicz. Tie-break zakończył się przekonywującym zwycięstwem bielszczanek 15:7.

W niedzielnym finale, będącym równocześnie meczem o Superpuchar Polski, BKS Aluprof zmierzy się z Muszynianką. Siatkarki z Bielska-Białej będą z pewnością chciały zrewanżować się Mineralnym za porażkę w finale PlusLigi Kobiet w sezonie 2008/2009.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 27:25, 25:21)

Organika Budowlani: Nowakowska, Kosek, Szelukhina, Koczorowska, Niemczyk, Zaroślińska, Ciesielska (libero), Pluta, Jóźwicka, Jasińska, Teixeira

Muszynianka Muszyna: Bełcik, Bednarek-Kasza, Mirek, Pycia, Żebrowska, Jagieło, Zenik (libero), Solipiwko, Pykosz, Witczak, Skowrońska, Śrutowska

Schweriner SC - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:23, 25:21, 20:25, 10:25, 7:15)

Schweriner: Hanke, Wensink, Kauffeldt, Kasperski, Retzlass, Gutche oraz Thomsen (libero), Volker, Thormann

BKS Aluprof: Kaczmar, Bamber, Horka, Świeniewicz, Okuniewska, Dziękiewicz oraz Sawicka (libero), Waligóra, Barańska