Serie A2: Inauguracja sezonu dla zespołu Frąckowiak

Drużyna Joanny Frąckowiak rozpoczęła sezon od zwycięstwa nad zespołem Edilcost Ancona. All Fin Volta Mantovana nie pozwoliła rywalkom ugrać nawet seta. Był to debiut Polki na zagranicznym parkiecie. W ubiegłym sezonie zawodniczka broniła barw PTPS Piła, z którym wywalczyła brązowy medal.

Joanna Sikora

Siatkarka w obecnym sezonie postanowiła spróbować swoich sił za granicą i przeniosła się do włoskiej Serie A2.

Jej drużyna tylko w pierwszym secie toczyła zaciętą walkę do końca i wygrała tą partię na przewagi. W pozostałych dwóch zwyciężyła bez większych problemów.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami Mantovany były Belgijka Liesbet Vindevoghel i Włoszka Laura Crepaldi, które zdobyły po 11 punktów.

Natomiast w ekipie gości najwięcej oczek na swoim koncie miała Alessandrini (16).

Joanna Frąckowiak w całym meczu zdobyła 7 punktów.

All Fin Volta Mantovana - Edilcost Ancona 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)

All Fin Volta Mantovana: Vindevoghel, Frąckowiak, Crepaldi, Migliavacca, Zanin, Malvestito, Lombardo, Colombo, Brusegan, Marinelli (libero).

Edilcost Ancona: Alessandrini, Martini, Chiappa, Sustring, Pettinari, Ceppitelli, Zebi, Camarda (libero).

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

Infotel Forli - LIU-JO Volley Carpi 0:3 (19:25, 33:35, 20:25)

Cedat 85 San Vito - Buzzi & Buzzi Busnago 3:1 (25:20, 25:11, 16:25, 25:20)

SO.GE.S.A. Roma Palavollo - Lavoro.Doc Pontecagnano 0:3 (22:25, 20:25, 14:25)

GS DiperDi Emmedata Loreto - Verona Volley Femminile 3:2 (20:25, 16:25, 25:18, 28:26, 15:12)

Magliano Transformatori Chieri - Linkem Club Italia 3:0 (25:10, 25:15, 25:17)

Minetti Bpvi Vicenza - Pallavolo Donoratico 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:22)

Aprilia Volley - Cariparma SiGrade Parma 3:1 (25:16, 25:16, 22:25, 25:23)