Klub Malwiny Smarzek nie zatrzymał się w hicie

Wygrana 3:1 z Minas Tenis Clube dała Osasco Voleibal Clube awans na pozycję wicelidera ligi brazylijskiej. Drużyna poradziła sobie bez Malwiny Smarzek na boisku.

Malwina Smarzek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Siatkarki Osasco Voleibal Clube miały blisko dwa tygodnie przerwy po poprzednim meczu w lidze brazylijskiej. 27 stycznia wygrały 3:0 z Pinheiros i było to czwarte zwycięstwo z rzędu po pauzie świąteczno-noworocznej. Drużyna miała dużo czasu na przygotowanie się do starcia z Minas Tenis Clube.

Przed rozpoczęciem meczu Minas był wiceliderem z takim samym bilansem i z taką samą liczbą 31 punktów jak trzecie w tabeli Osasco Voleibal Clube. W listopadzie zwyciężyła 3:1 drużyna Malwiny Smarzek i była to jej pierwsza wygrana po trzech niepowodzeniach w rywalizacji z Minas Tenis Clube. Do rewanżu doszło w Belo Horizonte.

Druga konfrontacja również zakończyła się wynikiem 3:1 dla Osasco. Tylko w drugim secie okazało się ono gorsze od przeciwnika. W czwartej partii zanosiło się na doprowadzenie do tie-breaka przez gospodynie, ponieważ były one na prowadzeniu 23:19. Później nie wykorzystały one jednak czterech piłek setowych, w tym trzech z rzędu, za co karą była przegrana 27:29.

Malwina Smarzek była poza kadrą na ten mecz i pokazała w relacjach na Instagramie, że kibicowała drużynie przed telewizorem.

Osasco Voleibal Clube jest na drugim miejscu w tabeli po przedłużeniu serii wygranych do pięciu. Liderem ligi jest Praia Clube.

Minas Tenis Clube - Osasco Voleibol Clube 1:3 (19:25, 25:20, 21:25, 27:29)