Jednostronnie w Zawierciu. Stal jak dziecko we mgle

Jednostronnym wynikiem zakończył się pojedynek Aluron CMC Warty Zawiercie z PSG Stalą Nysa. Gospodarze zwyciężyli w trzech setach, podczas których rywale ani razu nie zdobyli nawet 20 punktów.

Jakub Fordon
siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęli miejscowi. W momencie, gdy prowadzili 4:0 dwa asy serwisowe zdążył posłać już Miguel Tavares Rodrigues. Goście szybko się przebudzili i po zagrywce Kamila Kwasowskiego mieliśmy remis (8:8). Ponownie jednak zawiercianie odskoczyli na cztery punkty, gdy w polu serwisowym pojawił się Tavares (14:10).

Błędy Stali spowodowały, że ich rywale mieli pięć "oczek" więcej (14:19). To spowodowało, że Daniel Pliński najpierw przerwał grę, a potem ściągnął z boiska Wassima Ben Tarę, Michała Gierżota oraz Tsimafeia Zhukouskiego. To jednak nie przyniosło rezultatu, bo kolejne dwie akcje należały do miejscowych. W efekcie Kamil Dembiec był jedynym zawodnikiem z podstawowego składu, który nie opuścił placu gry.

Przyjezdni nie odwrócili wyniku premierowej odsłony i ostatecznie ulegli 19:25. Set zakończył się, gdy zagrywkę zepsuł Kento Miyaura.

Drugą partię ponownie udanie zainaugurowali miejscowi, po błędzie Ben Tary było 4:1. Po tym, jak Miłosz Zniszczoł posłał asa serwisowego, a Nicolas Zerba nie skończył ataku gospodarze odskoczyli na siedem punktów (12:5), a rywale zmienili rozgrywającego. To jednak nie było w stanie odmienić gry Stali, która cały czas była daleko za rywalami.

W samej końcówce Uros Kovacević zapewnił swojej drużynie piłkę setową, a kropkę nad "i" postawił Dawid Konarski. Ten wykorzystał kontrę i dzięki temu Warta zwyciężyła 25:17.

Początek trzeciej odsłony pojedynku w wykonaniu zawiercian był jeszcze lepszy niż w dwóch poprzednich. Swoje robił duet Kovacević-Konarski, a w międzyczasie asa serwisowego posłał Bartosz Kwolek, w efekcie czego było 7:1. Cały czas gospodarze prezentowali się zdecydowanie lepiej od rywali, którzy nie byli dla nich zagrożeniem. W końcówce przewaga miejscowych wzrosła do dziewięciu punktów za sprawą atakującego Warty (22:13).

Ostatecznie miejscowi zamknęli spotkanie zwycięstwem 25:15. Wszystko zakończył blok Konarskiego, który zatrzymał Rafała Buszka.

Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

Warta: Zniszczoł, Tavares, Kwolek, Szalacha, Konarski, Kovacević, Danani (libero) oraz Łaba, Waliński, Kalembka

Stal: Zhukouski, Gierżot, Zerba, Ben Tara, Kwasowski, Jankowski, Dembiec (libero) oraz El Graoui, Buszek, Kramczyński, Miyaura, Abramowicz, Szczurek, Biniek (libero).

MVP: Bartosz Kwolek (Warta)