LUK Lublin oddala się od play-offów. Rywale byli bezlitośni

Trefl Gdańsk bez większych problemów pokonał LUK Lublin 3:0 i jest coraz bliżej gry w ćwierćfinale PlusLigi w sezonie 2022/23. Gospodarze oddalili się od play-offów, a przed nimi dwa spotkania z czołowymi ekipami.

Jakub Fordon
siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Nie do zatrzymania na początku meczu był Mikołaj Sawicki. Trefl prowadził 7:2, gdy ten skończył trzy ataki, a w dodatku posłał dwa asy serwisowe, zdobywając tym samym pięć punktów z rzędu. Momentalnie jednak Nicolas Szerszeń i Szymon Romać doprowadzili do remisu (7:7). Po punktowej zagrywce Jordana Zaleszczyka znów z przodu byli gdańszczanie (13:10).

Za sprawą Jana Martineza Franchiego przewaga przyjezdnych wzrosła do pięciu "oczek" (17:12). Tej straty LUK nie był w stanie odrobić, w samej końcówce uaktywnił się jeszcze Bartłomiej Bołądź.

Za sprawą Sawickiego Trefl szybko odskoczył na trzy punkty już na początku drugiej odsłony meczu (6:3). W połowie seta zespół ten prowadził 12:6, gdy w kontrze nie pomylił się Bołądź. Gospodarze wciąż nie błyszczeli, co w końcowym fragmencie wykorzystał Zaleszczyk. Za jego sprawą gdańszczanie mieli aż dziewięć "oczek" więcej i byli o krok od zwycięstwa w kolejnej partii. Przyjezdni wykorzystali drugą piłkę setową i zmierzali do szybkiego zamknięcia tego pojedynku.

Goście poszli za ciosem i na otwarcie trzeciej odsłony tego starcia prowadzili 3:0. W połowie seta mieli już nawet sześć "oczek" więcej (13:7), ale momentalnie po serii punktowej kontakt złapali rywale. Ci w końcu dopięli swego i doprowadzili do remisu (18:18). Jednak niewykorzystane ataki lublinian się zemściły, w końcówce Trefl odskoczył na trzy punkty (23:20) i tej przewagi nie wypuścił z rąk do samego końca.

LUK Lublin - Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

LUK: Włodarczyk, Nowakowski, Romać, Szerszeń, Jendryk, Komenda, Watten (libero) oraz Tavares, Malinowski, Stajer, Wachnik, Jóźwik, Gregorowicz (libero)

Trefl: Martinez, Zaleszczyk, Bołądź, Sawicki, Niemiec, Kampa, Perry (libero)

MVP: Lukas Kampa (Trefl)