Nie ma mocnych na ŁKS Commercecon Łódź. Seria w Tauron Lidze trwa w najlepsze

ŁKS Commercecon Łódź w poniedziałek pokonał w Bydgoszczy Only Bio Pałac bez straty seta. Tym samym ełkaesianki pozostają niepokonane w Tauron Lidze po rozegraniu 13 spotkań.

Jakub Fordon
Anastazja Hryszczuk (atakująca) PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Anastazja Hryszczuk (atakująca)
Szybko ton rywalizacji zaczęły nadawać ełkaesianki. Po tym, jak Lana Scuka zatrzymała Annę Lewandowską było 8:5. Pałac raz po raz łapał kontakt z rywalkami, ale nawet na chwilę nie był w stanie doprowadzić do remisu. Gdy kontrę skończyła Klaudia Alagierska-Szczepaniak ŁKS prowadził 19:15, przez co szkoleniowiec gospodyń poprosił o pierwszy czas w tym spotkaniu.

Dobre zagrywki Aleksandry Gryki sprawiły, że przyjezdne miały sześć "oczek" więcej (21:15), a po zaledwie dwóch akcjach trener Pałacu wykorzystał kolejną przerwę. W końcówce niepokonany zespół w Tauron Lidze potwierdził swoją wyższość i zwyciężył na inaugurację za sprawą Zuzanny Góreckiej.

Od początku drugiej partii gospodynie miały problemy, szczególnie, gdy w polu serwisowym pojawiła się Scuka. ŁKS szybko odskoczył (5:2), a natychmiastowo zareagował na to szkoleniowiec bydgoszczanek. Za sprawą Kingi Różyńskiej Pałac doprowadził do remisu (7:7). Od tego momentu oglądaliśmy wyrównany bój i niespodziewanie miejscowe przed końcowym fragmentem prowadziły 19:17 za sprawą Anneclaire Ter Brugge.

Jednak ŁKS zdołał doprowadzić do remisu za sprawą Kamili Witkowskiej (22:22). Zespół ten miał również piłkę setową, gdy w ataku pomyliła się Ter Brugge (24:23). Gdy w kolejnej akcji błąd popełniła Ewelina Żurowska, przyjezdne w całym spotkaniu prowadziły już 2:0.

Ełkaesianki poszły za ciosem i udanie zainaugurowały kolejną odsłonę tego pojedynku. Po asie serwisowym Gryki było 6:2. Drużyna ta powiększyła przewagę, gdy ponownie zagrywała wcześniej wspomniana środkowa. Skończona kontra przez Anastazję Hryszczuk zaowocowała sześciopunktowym prowadzeniem ŁKS-u (17:11).

Bydgoszczanki próbowały gonić, ale każda ich seria szybko była przerywana. Pałac był jedynie w stanie zmniejszać stratę do trzech "oczek", ale ostatecznie trzeci set zakończył się pięciopunktową przewagą niepokonanego zespołu w Tauron Lidze. Kropkę nad "i" postawiła Gryka, która skończyła kontrę ze środka.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)

Pałac: Nowakowska, Lewandowska, Ter Brugge, Żurowska, Różyńska, Bałdyga, Witkowska (libero)

ŁKS: Ratzke, Scuka, Alagierska-Szczepaniak, Hryszczuk, Górecka, Gryka, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Witkowska, Diouf, Piasecka, Drabek.

MVP: Roberta Ratzke (ŁKS)