KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stojew niezadowolony z formy kadrowiczów

Trener reprezentacji Bułgarii, Martin Stojew jest zaniepokojony dyspozycją kadrowiczów, którzy na co dzień grają w bułgarskiej lidze. Szkoleniowiec ogląda większość spotkań Superligi i na chwilę obecną żaden z zawodników powołanych do szerokiej kadry, nie prezentuje reprezentacyjnego poziomu. Czasu jest niewiele, a jest się o co bić, bowiem bułgarska federacja przeznaczyła niebagatelne kwoty na premie za olimpijskie medale.
Ilona Kobus
Ilona Kobus

W najbliższych dniach siatkarze przejdą specjalne testy, na podstawie których zostanie opracowany indywidualny program treningów. Wszyscy zawodnicy są zobligowani, by dzisiaj po południu stawić się w Sofii, w klubie fitness, gdzie pod okiem fizjoterapeuty przejdą specjalistyczne testy. Wśród siatkarzy objętych badaniami znajdują się: Wladislaw Aleksandrow, Nikołaj Nikołow, Todor Aleksiew, Teodor Bogdanow, Metodi Ananiew oraz powołani kilka dni temu do szerokiego składu, Iwan Zarew i Martin Penew.

Iwan Zarew reprezentował barwy Bułgarii podczas mistrzostw świata w Japonii i w Lidze Światowej 2007. Stojew nie był jednak zadowolony z gry tego siatkarza i powołał w jego miejsce Iwana Stanewa. W szerokim składzie kadry, ogłoszonym ponad miesiąc temu, również znalazł się Stanew. Rozgrywający mistrza kraju nie zachwyca jednak formą i dlatego też ponownie ustąpił miejsca Zarewowi. Do łask powrócił też libero Lukoila, Martin Penew.

Władze bułgarskiej federacji ogłosiły dziś, że za zdobycie złotego medalu na Igrzyskach w Pekinie, reprezentanci Bułgarii otrzymają 1, 3 miliona lewów do podziału (ok. 664 000 euro). Za srebrny medal przypadnie im w udziale 1,1 miliona, a za brąz 900 000.

Tymczasem Martin Stojew robi co może, by jego podopieczni nie myśleli o nagrodach finansowych, ale by pracowali nad kondycją fizyczną i właściwym usposobieniem psychicznym. – Grania w tym sezonie jest sporo, nie mogę więc liczyć wyłącznie na dwunastu kadrowiczów. Ale ci, którzy chcą grać w reprezentacji, muszą zasłużyć na takie wyróżnienie – przekonuje bułgarski szkoleniowiec. – Oprócz dobrej dyspozycji muszą jeszcze prezentować odpowiednie podejście mentalne. Powinni rozumieć, że gra w barwach narodowych jest zaszczytem, a medal na Igrzyskach Olimpijskich jest cenniejszy niż jakakolwiek premia finansowa. Tylko ci, którzy to pojmą, znajdą miejsce w mojej kadrze.


Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sportal.bg
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×