Zbigniew Bartman błyszczał najjaśniej z Polaków w Serie A. Ale to nie dało wygranej

Po prostu idą jak walec. 20. zwycięstwo w 20. kolejce włoskiej Serie A odniosła drużyna Sir Safety Susa Perugia. Ekipa Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona zdecydowanie prowadzi w tabeli i zmierza po zwycięstwo w fazie zasadniczej.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Zbigniew Bartman Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: atakuje Zbigniew Bartman
W minionej serii gier drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego mierzyła się z dziewiątą w tabeli Top Volley Cisterna. Ale wielkich emocji w tym spotkaniu nie było. Liderzy rozgrywek wygrali u siebie 3:0, w setach do 23, 18 i 22.

Mecz w wyjściowej szóstce rozpoczął Wilfredo Leon, który rozegrał dwa pierwsze sety. Zdobył 6 punktów i miał 50 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki. W trzeciej partii zmienił go... Kamil Semeniuk. Jego dorobek w tym spotkaniu był jednak bardzo skromny, gdyż dorzucił tylko jedno "oczko".

Gwiazdą pierwszej wielkości w tym spotkaniu był grający po przekątnej z pierwszym, a następnie drugim z reprezentantów Polski - Ołeh Płotnicki. Ukrainiec zdobył 19 punktów, z czego 13 atakiem przy 68 procentach skuteczności, a cztery bezpośrednio z zagrywki. Dołożył do tego dwa punktowe bloki.

Dość ważne spotkanie w kontekście utrzymania w ekstraklasie przegrała Emma Villas Aubay Siena, w barwach której występuje Zbigniew Bartman. Zespół Polaka doznał porażki na wyjeździe z Giogiella Prisma Taranto 2:3 i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Polski atakujący mecz może jednak zaliczyć do całkiem udanych. Zdobył 20 punktów utrzymując 45 procent skuteczności w ofensywie. Jego drużyna dwa razy doprowadzała do remisu. Po przegranym do 15 pierwszym secie triumfowała do 23. Następnie uległa 22:25, by wygrać 25:23. W tie-breaku gospodarze byli jednak lepsi 15:10.

Wyniki 20. kolejki Serie A siatkarzy:

Prisma Taranto - Emma Villas Siena 3:2 (25:15, 23:25, 25:22, 23:25, 15:10)

Vero Volley Monza - Pallavolo Padova 2:3 (24:26, 25:17, 25:17, 20:25, 13:15)

Sir Safety Susa Perugia - Top Volley Cisterna 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

Cucine Lube Civitanova - Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley 3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:13)

WithU Verona - Modena Volley 3:2 (25:19, 28:26, 19:25, 20:25, 15:10)

Allianz Milano - Itas Trentino 2:3 (25:22, 26:24, 23:25, 24:26, 8:15)